Minimalne zwycięstwo Atalanty

atalanta.it

Atalanta Bergamo niespodziewanie długo męczyła się z Benevento w meczu kończącym 14 kolejkę Serie A i zwyciężyła 1:0.

Benevento jako najsłabszy zespół z najmocniejszych lig europejskich w ostatnich latach był skazany na pożarcie w meczu w Bergamo. Niespodziewanie jednak beniaminek zdołał bardzo długo skutecznie się bronić. Mało tego, miał szansę, by utrzeć nosa rywalom.

W 15 minucie Andreas Cornelius najwyżej wyskoczył do dośrodkowanej z rzutu wolnego piłki, jednak jego strzał głową poleciał minimalnie nad poprzeczką. Kilka minut później ten sam zawodnik nie zdążył do piłki zagranej wzdłuż linii bramkowej przez Alejandro Gomeza.

Kilka chwil przed przerwą Samuel Armenteros oddał bardzo groźny strzał głową na bramkę Atalanty, jednak świetną interwencję zaliczył Etrit Berisa. Mimo groźnego ataku ze strony gości, pokazującym jak nieznacząca jest optyczna przewaga, gospodarze nadal marnowali okazje, jak w przypadku Hansa Hateboera, który szczupakiem nie trafił do bramki z kilku metrów.

Świetną okazję mieli miejscowi również po przerwie, gdy Andrea Masiello huknął z woleja z kilku metrów, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował Lorenzo Venuti, ratując swój zespół. Tyle szczęścia goście nie mieli jednak dziesięć minut później, gdy Bryan Cristante pokazał, że nie ma potrzeby wchodzenia z piłką do bramki i płaskim strzałem z 16 metrów ustalił wynik spotkania na skromne 1:0.

Atalanta – Benevento 1:0 (0:0)

Bramka: 75′ Bryan Cristante

Atalanta: Berisa – Toloi (52′ Ilicić), Caldara, Masiello, Castagne, de Roon, Freuler, Hateboer, Cristante, Gomez (90′ Palomino), Ronelius (60′ Petagna)

Benevento: Brignoli – Venuti, Djimsiti, Costa, Di Chiara, Chibsah (80′ Memusaj), Del Pinto, Cataldi, Lombardi, Armenteros (46′ Puscas), D’Alessandro (66′ Kanoute).