Szczęśliwy triumf Espanyolu

Espanyol pokonał szczęśliwie 1:0 Getafe. Ekipa z Barcelony może jednak Jorge Molinie z Getafe, że nie musiała odrabiać strat.

Espanyol od początku ruszył do ataku. Najpierw w siódmej minucie potężnym strzałem zza pola karnego popisał się Aaron Caricol, a świetną paradę zaliczył Vicente Guaita. Chwilę później gości przed bramką uchroniła poprzeczka po strzale głową Mario Hermoso.

W 24 minucie goście niemal musieli wyjść na prowadzenie. Po szybkiej kontrze Angel wyłożył piłkę Jorge Molinie, jednak ten zamiast od razu uderzyć, niepotrzebnie czekał i ostatecznie strzelił prosto w Davida Lopeza, marnując idealną okazję.

Gospodarze bramkę strzelili dziesięć minut po wznowieniu gry. Po dośrodkowaniu z głębi pola z rzutu wolnego Gerard Moreno uciekł Djene Dakonamowi pokonał ofiarnie interweniującego Guaitę.

Ten sam zawodnik kwadrans przed końcem miał szansę na podwyższenie prowadzenia, jednak jego kąśliwy strzał z 16 metrów obronił bramkarz. Tuż przed końcem zrehabilitować się próbował Molina, ale jego strzał z łatwością obronił Pau Lopez.

Espanyol – Getafe 1:0 (0:0)

Bramka: 55′ Gerard Moreno

Espanyol: Pau Lopez – Sanchez, David Lopez, Hermoso, Caricol, Jurado, Darder, Fuego (46′ Navarro), Piatti (69′ Melendo), Sergio Garcia, Moreno

Getafe: Guaita – Damian Suarez, Dakonam, Cala, Antunes, Portillo (69′ Jimenez), Bergara, Arambarri (72′ Mora), Ndiaye (75′ Montero), Molina, Rodriguez.