Lotto Ekstraklasa: Wisła Kraków remisuje z Bruk-Betem

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

W kończącym 17. kolejkę Lotto Ekstraklasy spotkaniu Bruk-Bet Termalica Nieciecza przy pełnych trybunach podejmowała krakowską Wisłę.

Od pierwszych minut oglądaliśmy bardzo ciekawe starcie. Przewagę na boisku mieli gospodarze, ale to oni jako pierwsi stracili bramkę. W 10. minucie z prawej strony Jakub Bartkowski podał do Jesusa Imaza, a ten uderzeniem po ziemi pokonał Jana Muchę. Kilka minut później piłkę rękę we własnym polu karnym dotknął Victor Perez, a sędzia nie zawahał się i podyktował jedenastkę. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Łukasz Piątek o po raz czwarty w sezonie zdobył bramkę. “Biała Gwiazda” w 22. minucie kolejny raz wyszła na prowadzenie. Tym razem z lewej strony Jesus Imaz dośrodkował do Kamila Wojtkowskiego, a ten wpisał się na listę strzelców. Dla 19-latka była to pierwsza bramka w Lotto Ekstraklasie.

Po zmianie stron podopieczni Macieja Bartoszka w 60. minucie doprowadzili do wyrównania. Samuel Stefanik idealnie podał do Szymona Pawłowskiego i pewnym strzałem nie żadnych szans Michałowi Buchalikowi. Sześć minut później z rzutu wolnego niezawodny Hiszpan Carlitos po rykoszecie wpakował futbolówkę do siatki. Gdy wydawało się, że trzy punkty powędrują do Krakowa do ostatniego słowa doszli gospodarze. Po rzucie rożnym na (3:3) strzelił Vlastimir Jovanović. Warto zauważyć również krótki występ Marcina Wasilewskiego, który po latach powrócił na polskie boiska.

Remis Wisły Kraków pozwoliło utrzymać trzecią lokatę, natomiast na 13. miejsce awansował Bruk-Bet. Ekipa Kiko Ramireza w hicie 18. kolejki przy Reymonta podejmie lidera Górnika Zabrze. Zaś zawodnicy Macieja Bartoszka poszukają punktów w meczu z Zagłębiem Lubin.