Michniewicz: Widać, że Pogoń jest bardzo zdyscyplinowaną ekipą

Czesław Michniewicz

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pogoń to solidna drużyna, która od dłuższego czasu pracuje z jednym trenerem. Widać, że jest bardzo zdyscyplinowaną ekipą, którą trudno zaskoczyć po przyjęciu piłki. Rywale bardzo szybko się organizują, mają dobre stałe fragmenty gry, wysokich i ruchliwych zawodników – ocenił Czesław Michniewicz przed meczem Legii Warszawa z Pogonią Szczecin w 9. kolejce PKO Ekstraklasy.

Przeciwnicy próbują rozgrywać piłkę od tyłu, stosować wysoki pressing. Dużo cech wspólnych, które ostatnio pokazywaliśmy, mają te dwa zespoły. Wiem, że mecze ze szczecinianami w ostatnim czasie były bardzo trudne. Pogoń bardzo dobrze grała przy Łazienkowskiej, w Szczecinie też sobie dobrze radziła. Ale to już historia. I to nie będzie miało znaczenia w sobotni wieczór – dodał szkoleniowiec stołecznych.

Legia od dłuższego czasu ma problemy kadrowe. Po ostatnich meczach sytuacja mogła się pogorszyć. Michniewicz poinformował jednak, że Tomas Pekhart jest brany pod uwagę na mecz z Pogonią. Podobnie zresztą jest z Jose Kante. Znak zapytania stoi nad Williamem Remy, który w czwartek po raz pierwszy trenował z zespołem.

Podczas konferencji prasowej poruszono też temat braku goli po rzutach rożnych – Analizowaliśmy ostatnie spotkania i było kilka świetnych momentów. Tomas Pekhart miał w pierwszej połowie idealną piłkę na głowę i złapał się za głowę, gdy nie trafił. Igor Lewczuk – po delikatnym błędzie bramkarza, gdzie wyszedł i nie trafił w piłkę – miał przed sobą praktycznie pustą bramkę i nie udało się strzelić gola. Pracujemy nad tym. Zdobyliśmy bramkę po rzucie rożnym z Drtią Gnjilane. Filip Mladenović dobrze dośrodkował, a Tomas Pekhart wykorzystał akcję. Pracujemy nad tym i mam nadzieję, że sytuacje przyjdą. Pozytywne jest to, że mamy dość dużo rzutów rożnych. Myślę, że za którymś razem, statystycznie, trafimy. Jesteśmy coraz bliżej – stwierdził.

W Pogoni zagra były legionista – Michał Kucharczyk. Co o nim wie trener Michniewicz?

Znam Michała Kucharczyka z obserwacji, od wielu sezonów. Bardzo solidny i doświadczony piłkarz. Myślę, że Pogoń będzie miała z niego dużo pożytku. Nigdy nie robimy analizy pod kątem jednego zawodnika. Analizujemy zespół i zachowania całej drużyny. Oczywiście, zwracamy też uwagę na poszczególnych zawodników, ale nie poświęcimy aż tylu uwagi Michałowi. Nie dlatego, że go nie szanujemy, tylko dlatego, że chcemy poświęcić uwagę całej drużynie. A Michał na pewno będzie bardzo groźnym piłkarzem. Wiemy doskonale jak się gra przeciwko byłej drużynie. Zawsze jest dodatkowa motywacja. I sądzę, że tej motywacji u Michała nie zabraknie. Ale to dobrze, na tym polega sport i na to jesteśmy gotowi – mówił.

Pogoń Szczecin podejmie Legię Warszawa w sobotę o godz. 20.00.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *