Oficjalnie: Bogusław Leśnodorski dołączył do rady nadzorczej Motoru Lublin

Bogusław Leśnodorski

legia.com

Były właściciel Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski wraca do polskiego futbolu. Będzie członkiem rady nadzorczej Motoru Lublin.

Bogusław Leśnodorski był właścicielem Legii Warszawa w latach 2012-2017. Za jego kadencji Legia trzykrotnie zdobywała tytuł mistrza Polski i awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W marcu 2017 roku jego udziały zostały wykupione przez Dariusza Mioduskiego.

Leśnodorski postanowił dołączyć do niezwykle ambitnego projektu Zbigniewa Jakubasa. Jest to jeden z najbogatszych Polaków. Już na samym początku zadeklarował, że Motor Lublin zamierza w ciągu pięciu lat wrócić do Ekstraklasy. W planach ma również budowę zaawansowanej akademii piłkarskiej.

– Mam nadzieję, że jeszcze w październiku wystartujemy z budową akademii sportowej i centrum treningowego Motoru Lublin. Jestem po rozmowie z panem prezydentem i zespołem ludzi z ratusza. Przedstawiłem projekt – to budowa siedmiu boisk, plus budynku akademii z siłowniami, dużą salą do ćwiczeń, zapleczem. Chciałbym żeby było to gotowe 1 września przyszłego roku z pierwszymi czterema boiskami – mówił Jakubas.

Motor Lublin zajmuje obecnie szesnaste miejsce w tabeli drugiej ligi. Na swoim koncie udało im się zapisać zaledwie siedem punktów przez osiem kolejek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.