Michniewicz: Przed nami pracowity okres, mam nadzieję, że ominą nas kontuzje

Czeslaw Michniewicz

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

 – Liczę bardzo na to, że będziemy zgrywać formacje i rozwijać się w nich, szukać też innych, plastycznych ustawień, by łatwo przechodzić z ustawienia do ustawienia – mówi Czesław Michniewicz.

Legioniści przed wylotem do Dubaju w środę rozpoczęli zgrupowanie od testów medycznych Training Center w Książenicach. –  Okres przygotowawczy zaczynamy badaniami wydolnościowymi, morfologicznymi i innymi testami. Dwa dni przeznaczymy na tego typu sprawy, po czym w środę udamy się do Dubaju, gdzie rozpoczniemy właściwe przygotowania. Od czwartku zaczniemy cały cykl przygotowań – spędzimy 16 dni, zagramy gry kontrolne. Będziemy trenować dwa razy dziennie – w godzinach porannych i w godzinach popołudniowych  – opowiada trener.

Niespełna czterotygodniowy okres przygotowawczy jest nietypowy. – Stąd też poświęcimy dwa dni na testy, by dokładnie zdiagnozować w jakim momencie dzisiaj jesteśmy i w jakim momencie chcemy być. Co zrobić by ten zespół się rozwijał pod względem motorycznym, ale też techniczno-taktycznym – dodaje Michniewicz.

W poniedziałek potwierdzono przedłużenie umowę z Kacprem Skibickim (do czerwca 2024 roku). Fatalną wiadomość usłyszał Szymon Włodarczyk, którego zabraknie w obozie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. – Nie wszyscy brali udział w treningach i nie wszyscy brali udział w ostatnim meczu. Liczę na to, że styczeń spędzimy bez kontuzji oraz innych dolegliwości, dzięki czemu wszyscy będą mogli trenować. Liczę bardzo na to, że będziemy zgrywać formacje i rozwijać się w nich, szukać też innych, plastycznych ustawień, by łatwo przechodzić z ustawienia do ustawienia – przyznał.

– Na pewno też będziemy przyglądać się nowym zawodnikom. Mówię tu o zawodnikach z Akademii, którym też chcemy poświęcić dużo czasu. Przed nami więc bardzo pracowity okres, mam nadzieję,  że wszystko się będzie dobrze układało i ominą nas kontuzje. To bardzo okres ważny dla mnie, jako trenera, dla zawodników i dla klubu – zakończył.

źródło: legia.com /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *