Michniewicz o losowaniu Ligi Europy: Marzenie się spełni!

Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


– W marcu miałem okazję być na meczu Napoli – Barcelona. Siedziałem wówczas i marzyłem sobie, żeby kiedyś zagrać tu jako trener. Teraz to marzenie się spełni! – mówił Czesław Michniewicz, trener Legii Warszawa po losowaniu fazy grupowej Ligi Europy.

Piłkarze Legii Warszawa zagrają w grupie C Ligi Europy z SSC Napoli Piotra Zielińskiego, Leicester City i Spartakiem Moskwa. Losowanie odbyło się w piątek w Stambule. Faza grupowa rozpocznie się 16 września.

– To było dla nas fantastyczne losowanie. Z punktu widzenia kibicowskiego, ale również sportowego, zagramy ze świetnymi drużynami, ale o to właśnie chodziło. Chcemy grać w Europie i pokazać się tam z jak najlepszej strony. Zmierzymy się z moim ulubionym trenerem – Brendanem Rodgersem z Leicester. Zagramy również ze Spartakiem Moskwa, a wiadomo, że skojarzenia Legii na temat tego przeciwnika w ostatnich latach są pozytywne – ocenił Michniewicz.

W niedzielę mistrz Polski zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków.

– Pamiętajmy jednak, że w niedzielę czeka nas bardzo ważny i prestiżowy mecz przed zgrupowaniem reprezentacji. Dwunastu zawodników z naszej kadry wyjedzie na takie zgrupowania i praktycznie przez dziesięć pierwszych dni nie będziemy mogli normalnie trenować. Dużym plusem jest jednak to, że Ci piłkarze zostali docenieni i teraz dostaną swoją szansę w narodowych barwach – dodał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.