Dwa przebłyski i podział punktów w Grodzisku

Źródło: twitter.com/_Ekstraklasa_

Bo dość nudnym widowisku Warta Poznań zremisowała u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1.

Pierwsza połowa

Gospodarze weszli w mecz trochę lepiej niż przeciwnicy. Często zbierali drugie piłki i prowadzili grę. W 8. minucie spotkania po rzucie rożnym groźnie uderzał Łukasz Trałka, ale jego próbę z najwyższym trudem wybronił Pavels Steinbors. Już po chwili ekipa z Białegostoku mogła fenomenalnie odpowiedzieć. Z dystansu świetnie strzelił Błażej Augustyn, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Adriana Lisa. Po dłuższym przestoju i chaosie podczas rywalizacji, groźną sytuację znowu miała Warta, jednak Milan Corryn posłał głową futbolówkę tuż obok słupka. Resztę tej części meczu obie ekipy spędziły na walce w środku pola. Żadna z nich nie była w stanie przedostać się pod pole karne przeciwnika. Drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 0:0.

Druga połowa

“Zieloni” z przytupem rozpoczęli drugie 45. minut. Wysoki pressing spowodował błąd Milana Nasticia. Piłkę przechwycił Mateusz Kuzimski, minął golkipera Jagielonii i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na odpowiedź Jagi nie trzeba było długo czekać. Fantastyczne dośrodkowanie Israela Puerto sytuacyjnym, ale pięknym strzałem głową na gola zamienił Fedor Cernych. Następnie po kilku chwilach znowu fenomenalną okazję mieli podopieczni Ireneusza Mamrota. Po składnej akcji w dogodnej sytuacji znalazł się Jesus Imaz, ale wyraźnie przestrzelił. Po długiej grze w środku pola dobrą szansę miał Andrzej Trubeha, lecz ten uderzył wprost w Lisa. Więcej emocji już niestety nie uświadczyliśmy i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

27.08.2021, 6. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim

Warta Poznań – Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Bramki: Kuzimski 48′ – Cernych 50′

Warta Poznań: Lis – Matuszewski (Kiełb 69′), Ivanov, Ławniczak, Grzesik – Kupczak, Trałka (Kopczyński 76′) – Rodriguez (Sangowski 69′), Czyżycki, Corryn (Sopoćko 76′) – Zrelak (Kuzimski  23′)

Jagiellonia Białystok: Steinbors – Nastić, Puerto, Augustyn, Tiru, Prikryl (Mystkowski 85′) – Struski (Tabiś 85′), Romańczuk, Pospisil – Imaz, Cernych (Trubeha 70′)

Żółte kartki: Augustyn 88′

Sędzia: Szymon Marciniak