Serie A: Drużyna Polaka liderem ligi

Lukasz Teodorczyk

parmalive

W pierwszym meczu 2. kolejki włoskiej Serie A Udinee Calcio przed własną publicznością pokonało 2:0 Venezię FC i zostało liderem rozgrywek.

Klub Łukasza Teodorczyka (30-latka nie znalazł się w kadrze meczowej) odniósł pierwszą wygraną w sezonie. Bramki dla gospodarzy strzelili Argentyńczycy Ignacio Pussetto i Nahuel Molina oraz Hiszpan Gerard Deulofeu. Co ciekawe ten ostatni piłkarz ma super formę strzelecką. 27-latek opuścił końcówkę zeszłego sezonu oraz okres przygotowawczy z powodu kontuzji, a mimo to w sezon wszedł znakomicie. Tydzień temu z Juventusem potrzebował 26 minut, by wpisać się na listę strzelców. Z kolei dzisiaj już dziewięć minut po zameldowaniu się na placu gry pokonał Lukę Lezzeriniego. Ciekaw jestem, czy były piłkarz Barcelony i konkurent dla Teodorczyka w następnej kolejce pojawi się już w wyjściowym składzie.

W następnej serii spotkań klub Polaka zagra w La Spezia z miejscową Spezią. Z kolei beniaminek rozgrywek, który z zerowym dorobkiem punktowym jest czerwoną latarnią ligi, zmierzy się na wyjeździe z Empoli.

27.08.2021, godz. 18:30
Udinese Calcio – Venezia FC 3:0 (1:0)