Michał Probierz: Nie zwracamy uwagi na statystyki i to, jakie serie możemy przełamać

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na pewno mają bardzo doświadczony zespół, zawodników, którzy zjedli zęby w ekstraklasie – mówił Michał Probierz na konferencji prasowej przed meczem Cracovii z Legią Warszawa.

“Pasy”przed tym spotkaniem są wiceliderem w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Legia tymczasem zajmuje piąte miejsce.

Nie zwracamy uwagi na statystyki i to, jakie serie możemy przełamać. Chcemy zagrać dobre spotkanie i nie patrzeć na Legię – nie zwracać uwagi na to, co ona prezentuje. Być może zmienimy ustawienie na ten mecz. Dobrze się przygotowaliśmy i wiemy, jak chcemy zagrać i co chcemy zagrać. Mamy dużo alternatyw, w tym czterech dobrych środkowych obrońców i każdy czeka na swoją szansę – podkreślał Probierz.

“Na szybko” spoglądałem na kluby, które awansowały do Ligi Europy i nie ma w tym gronie żadnego, który rozpoczynał od pierwszej rundy eliminacyjnej – nie licząc oczywiście Astany i Karabachu, które rozpoczynały w Lidze Mistrzów. Legia też miała plany awansu do fazy grupowej, nam też byłoby łatwiej, gdyby grali w LE. Wówczas graliby swoje spotkanie dzisiaj, nie wczoraj. Na pewno mają bardzo doświadczony zespół, zawodników, którzy zjedli zęby w ekstraklasie. To między innymi Jędrzejczyk czy Lewczuk, Stolarski dziś już również jest doświadczonym zawodnikiem. Ich obcokrajowcy – Martins, Cafu czy Antolić też potrafią dużo wnieść. Legia na polskie warunki jest bardzo dobrym zespołem i musimy być bardzo czujni. Doceniamy klase rywala, ale gramy u siebie – chcemy jak najlepiej zagrać i wygrać – dodał szkoleniowiec Cracovii.

Mecze z Legią elektryzują wszystkich w Polsce. Wszyscy na to narzekają, ale też czekają, aż przyjedzie. Nie ma co ukrywać – jeśli niektóre stadiony się nie zapełniają, to nie przychodzi się oglądać swoich zespołów, tylko oglądać Legię. Legia może być w danym momencie jakakolwiek, ale mecze z nią zawsze elektryzują. Oby kiedyś tak było, że wszyscy będą czekać na Cracovię tak, jak teraz czekają na Legię – reasumował Probierz.

Mecz Cracovii z Legią już w niedzielę, 22 września o 17.30.

Przeczytaj także: TOP 10 najlepszych młodzieżowców Ekstraklasy #8


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *