Michał Nalepa za niski na Championship

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Michał Nalepa mógł zostać zawodnikiem Barnsley FC. Finalnie angielski klub zrezygnował z usług Polaka, z powodu jego niskiego wzrostu.

Michał Nalepa ma za sobą bardzo udany sezon. Wystąpił w 36 spotkaniach ligowych. Strzelił 7 bramek i zanotował 3 asysty. Był filarem swojego zespołu, jak i całej ligi. 25-latek od kilku dni pozostaje wolnym zawodnikiem, po tym, jak rozwiązał kontrakt ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy – Arką Gdynia.

Usługami pomocnika zainteresowany był Barnsley FC, występujący w Championship. Angielski zespół w poprzednim sezonie zajął 21. miejsce w tabeli, ostatnie gwarantujące utrzymanie. Władze klubu bardzo poważnie rozważały zatrudnienie Polaka. Pod wrażeniem umiejętności Nalepy był menadżer zespołu – Gerhard Struber.

Do transferu jednak nie dojdzie. Powód? Bardzo kuriozalny! A mianowicie niski wzrost Nalepy (170 cm). Zdaniem sztabu szkoleniowego Barnsley, 25-latek nie poradziłby sobie w środkowej strefie boiska, w tak fizycznej lidze, jaką jest Championship.

Michał Nalepa całą dotychczasową karierę spędził w Arce Gdynia, której jest wychowankiem. Zdaniem niektórych dziennikarzy, zawodnik urodzony w Wejherowie może zasilić szeregi Śląska Wrocław.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.