U19

PZPN


Dzisiejszy mecz pomiędzy reprezentacjami U19 Polski i Danii nie odbędzie się.

Początkowo plan zakładał rozegranie dwóch spotkań towarzyskich – w zeszły czwartek i dziś. O ile czwartkowy mecz udało się przeprowadzić (Duńczycy wygrali 3:1), tak dzisiejszy nie dojdzie do skutku. Okazuje się bowiem, że w sztabie naszej reprezentacji wykryto kilka przypadków zakażeń koronawirusem.

Wszyscy co prawda zostali odseparowani od zespołu, jednak Duńczycy nie chcieli ryzykować i na ich wniosek spotkanie zostało odwołane. Kolejnym argumentem przeciwko rozgrywaniu meczu jest zaplanowane na dziś wydobycie w Świnoujściu 5,5-tonowej bomby z okresu I wojny światowej. Co prawda będzie to miało miejsce daleko od stadionu, lecz rzeczywiście taka perspektywa może podziałać negatywnie na wyobraźnię piłkarzy. Sprawę skomentował nawet Paweł Rodzoś, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW:

– Akcja wymaga wielkiej ostrożności. – Operacja do której się przygotowujemy jest niespotykana zarówno w Europie, jak i na świecie, jeśli chodzi o skalę, podobnie jak skutki, jakie mógłby mieć jej ewentualny wybuch – czytamy na portalu Swinoujście.Naszemiasto.pl.

źródło: sport.tvp.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.