ME U21: Jeden gol wystarczył, Portugalia w finale

W pierwszym półfinale Mistrzostw Europy U21 Hiszpania przegrała z Portugalią 0:1. Jedynym trafieniem był gol samobójczy Jorge Cuencii.

Dziś rozpoczęła się faza półfinałów Mistrzostw Europy do lat 21. W pierwszym półfinale Hiszpania mierzyła się z Portugalią.

Pierwszą groźną okazję zobaczyliśmy w 11. minucie. Wtedy to Bryan Gil świetnie dośrodkował w szesnastkę, a tuż nad bramką uderzył Brahim Díaz. Portugalczycy odpowiedzieli chwilę przed upływem drugiego kwadransa. Rafael Leão łatwo ograł jednego z obrońców, przedostał się w szesnastkę i uderzył finezyjnie, lecz minimalnie chybił. Szansę na gola miał również Marc Cucurella. Obrońca Getafe uderzył z rzutu wolnego jednak zrobił to w środek bramki i Diogo Costa nie miał problemów z interwencją. Tuż przed przerwą swoją szansę mieli również Portugalczycy. W dużym zamieszaniu do futbolówki dopadł Diogo Queirós, lecz jego strzał był bardzo niecelny. W pierwszej połowie goli nie zobaczyliśmy, ale spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie.

Druga połowa mogła kapitalnie rozpocząć się dla Hiszpanów. Cucurella przejął futbolówkę w środku pola, bez wahania strzelił na bramkę, ale tylko ostemplował słupek. Blisko pokonania Costy był również Manuel García. Pomocnik La Furia Roja ładnie minął dryblingiem rywala z defensywy, postanowił strzelić sprzed szesnastki i tylko minimalnie chybił. Wszystko wskazywało na to, że Hiszpania w końcu obejmie prowadzenie, a gola dosyć niespodziewanie zdobyła Portugalia. Vitinha zagrał górą do Fabio Vieiry, pomocnik chciał podać w szesnastkę. Przeszkodził mu w tym Jorge Cuenca, którego interwencja była jednak tak niefortunna, że zakończyła się samobójem. Ostatecznie ten gol zadecydował o końcowym wyniku i awansie Portugali do wielkiego finału.

Hiszpania była lepszym zespołem w tym meczu, ale nie potrafiła przełamać szczelnej defensywy Portugalczyków. Portugalczyków, którzy przez cały mecz byli konsekwentni, świetnie grali w defensywie, wygrywali pojedynki jeden na jeden i mieli pomysł na kontry. I właśnie po jednej z kontr zdobyli gola, gola na wagę awansu do finału Euro U21.