Białkowski blisko nowego klubu

Pomimo spadku z Championship, polskiego bramkarza prawdopodobnie wciąż będziemy oglądać na boiskach zaplecza Premier League.

Bartosz Białkowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Bartosz Białkowski jest bliski zmiany barw klubowych. Zdaniem angielskich mediów, polski bramkarz niebawem zostanie zawodnikiem Millwall FC.

Niespełna 32-letni Białkowski od lipca 2014 roku jest piłkarzem Ipswich Town. W barwach klubu z Portman Road rozegrał łącznie 178 meczów. W ostatnim sezonie jego zespół spadł do League One (trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii). Jednokrotny reprezentant Polski najprawdopodobniej pozostanie jednak na zapleczu Premier League. Od pewnego czasu spekuluje się o zainteresowaniu nim ze strony kilku klubów Championship. Najbliżej pozyskania Białkowskiego jest Millwall, który niemal do końca minionego sezonu drżał o utrzymanie, kończąc ostatecznie rozgrywki tuż nad strefą spadkową.

Zdaniem angielskich mediów, władze Ipswich zaakceptowały ofertę transferu ze strony Millwall. Kwota zakupu polskiego bramkarza ma opiewać na 1,5 miliona funtów. Białkowski ma podpisać z klubem z The New Den dwuletni kontrakt.

Źródło: East Anglian Daily Times

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi