ME U-21: Austriacy pewnie wygrali z Serbami

Serbowie niespodziewanie przegrali z Austriakami w pierwszym meczu grupy B.

UEFA.com (Twitter)

Reprezentacja Serbii do lat 21. przegrała z rówieśnikami z Austrii 0:2 w 1. kolejce Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Bramki dla Austriaków zdobyli Hannes Wolf i Sascha Horvath.

Faworytem tego meczu byli Serbowie, których celem jest walka o zwycięstwo grupy z Niemcami, ale raczej nikogo nie powinny dziwić takie wymagania jeśli w składzie ma się Lukę Jovicia, który za 60 milionów euro prezeniósł się do Realu, a pozostali gracze od napastnika nie odstają. Od Austriaków nikt nie wymaga zwycięstwa tej grupy, młodzi austriaccy piłkarze po prostu mają zagrać jak najlepiej i się nie skompromitować.

Pierwsi w tym meczu groźnie zaatakowali Austriacy, ale dopiero w 19. minucie. Z dystansu strzelał Hannes Wolf jednak minimalnie przestrzelił. Swoją szansę na bramkę miał też Xaver Schlager, lecz Boris Radunović świetnie interweniował po strzale austriackiego pomocnika. W 35. minucie wreszcie jakąś okazję stworzyli sobie Serbowie. Nemanja Radonjić dośrodkował w pole karne, a głową niecelnie strzelał Luka Jović. Chwilę później na prowadzenie wyszli Austriacy. Mathias Honsak podał do Saschy Horvatha, ten strzelił w słupek, piłka szczęśliwie trafiła w nogi Wolfa i wpadła do serbskiej bramki. Do przerwy Serbia przegrywała z Austrią 0:1.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Jović, który uderzeniem głową trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi Austriacy wyprowadzili kontratak, zakończony strzałem Schlagera, który zatrzymał Radunović. W 64. minucie Schlager ponownie mógł pokonać Radunovića, gdy wyszedł z nim sam na sam i próbował go przelobować jednak bramkarz serbskiej młodzieżówki nie dał się zaskoczyć. Kwadrans przed końcem meczu pokrzyżowały się plany Serbów bo po brutalnym faulu na Wolfie z boiska wyleciał Vukasin Jovanović. Z rzutu wolnego po ziemi strzelił Horvath i zmieścił piłkę tuż przy słupki serbskiej bramki. W końcówce jeszcze okazję na podwyższenie prowadzenia miał Ivan Ljubić, ale kopnął w trybuny i ostatecznie Serbia przegrała z Austrią 0:2.