Martin Odegaard zostanie wykupiony przez Arsenal?

Arsenal chce wykupić Martina Odegaarda

Zdjęcie: Arsenal

W styczniu do Arsenalu dołączył reprezentant Norwegii, który został wypożyczony z Realu Madryt. 22-latek wywarł spore wrażenie na obecnym szkoleniowcu Kanonierów, który będzie chciał wykupić Martina.

Mikel Arteta po raz kolejny pochwalił Martina Odegaarda za solidne występy na boisku Premier League. Mają one wpłynąć na ostateczną decyzję Norwega dotyczącą swojej przyszłości, gdyż ona w stolicy Hiszpanii nie wygląda obiecująco.

Odegaard przeniósł się do północnego Londynu z powodu frustracji brakiem występów w Realu Madryt po niesamowitym sezonie spędzonym w Realu Sociedad. Zinedine Zidane nie widział go w swojej jedenastce, więc ofensywny zawodnik zdecydował się na szóste wypożyczenie od czasu dołączenia do Los Blancos.

Występ Norwega w meczu z Leeds United wygranym przez Kanonierów 4:2 był prawdziwym pokazem jego wysokich umiejętności. Na konferencji prasowej przed dzisiejszym spotkanie Mikel Arteta wypowiedział się na temat przyszłości swojego podopiecznego:

– Śledziłem go bardzo uważnie, jeszcze gdy grał w Realu Sociedad. Przez długi czas robił niesamowite wrażenie. Miał za sobą bardzo udany sezon i to jeden z powodów, przez które przekonałem się, że jest on nam potrzebny. To piłkarz, którego bardzo lubię, ma ogromny potencjał i wciąż może być lepszy. Już po pierwszej rozmowie byłem pozytywnie nastawiony, co do jego osoby. Jest bardzo skupionym i pokornym chłopcem, który chciał do nas dołączyć. Gracze tacy, jak on są pracowici i łatwo ich prowadzić. Bardzo ciężko pracuje i mimo, że wygląda na spokojnego faceta na boisku posiada to coś, czyli przywództwo. Kiedy mówię na temat przywództwa, mam tutaj na myśli sposób, w jaki rozmawia z kolegami z drużyny. Za każdym razem podejmuje dobre decyzje, co czyni go inteligentym zawodnikiem.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *