Arsene Wenger popiera kadencję Thierry’ego Henry’ego

juzwa.co.ke

Były szkoleniowiec Arsenalu, wysłał wiadomość Thierry’emu Henry’emu, który stał się numerem jeden w objęciu stanowiska pierwszego trenera w drużynie Bournemouth.

Arsene Wenger poparł kadencję byłego reprezentanta Francji, który chce ugruntować swoją pozycję w “branży trenerskiej”, a pomóc mu w tym ma poskładanie drużyny Bournemouth występującej w Championship.

Najlepszy strzelec wszechczasów Kanonierów może opuścić Montreal Impact i podjąć nowe wyzwanie oznaczające powrót do angielskiej piłki nożnej. Wenger to człowiek, który wprowadził Henry’ego na brytyjskie salony wypowiedział się na temat nowej roli swojego protegowanego:

– Wiedziałem o tym, że Patrick Vieira był w grze, ponieważ Thierry Henry wciąż ma kontrakt z Montrealem. Bournemouth jest dobrym klubem. Myślę, że byłby to dobry test dla kogoś takiego, jak Henry. Mają dobrych zawodników, którzy ciężko pracują. Myślę, że Bournemouth jest świetnym miejsce do zrobienia czegoś w Anglii dla młodego trenera. Awans do Premier League byłby kolejnym smaczkiem dodanym do trenerskiej kariery. Nie wszyscy zawodnicy mają predyspozycje do bycia trenerami. Żeby być na szczycie musisz w pełni zrozumieć piłkę nożną, w której chodzi o poświęcenie – zakończył Wenger.

Bournemouth aktualnie zajmuje szóste miejsce w tabeli Championship tracąc osiem oczek do miejsca premiującego bezpośredni awans do Premier League.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.