Martial o samobóju przeciwko PSG: Chciałem im pomóc!

Express

Napastnik Manchesteru United, Anthony Martial wypowiedział się na kilka tematów podczas jednego z wywiadów. Francuz w żartobliwy sposób wspomniał co miał na celu strzelając samobója w meczu z PSG.

Początek sezonu w wykonaniu wychowanka Lyonu nie należy do najlepszych. W czterech meczach dla United w obecnej kampanii zanotował jedno trafienie samobójcze i obejrzał czerwoną kartkę. Do pierwszego ze wspomnianych zdarzeń Martial odniósł się w wywiadzie dla United Review.

Takie rzeczy się zdarzają. Ale w związku z tym, że to klub z mojego rodzinnego miasta, to chciałem wyciągnąć do nich pomocną dłoń! A tak na poważnie, to taka bramka może przydarzyć się każdemu. Najważniejsze jest natomiast to, że w końcówce to my zdobyliśmy zwycięskiego gola. To dla mnie liczyło się bardziej.

Bardzo się cieszyłem, bo moi bracia i cała moja rodzina kibicuje Manchesterowi United. Wielu moich kolegów wspiera natomiast Paris Saint-Germain. Wszyscy mi powtarzali, że przegramy, a ja im mówiłem, że tak nie będzie. Gdy więc wygraliśmy, to byłem w siódmym niebie!

Francuz otrzymał czerwoną kartkę w starciu z Tottenhamem, przez co zdyskwalifikowano go na 3 mecze w Premier League. Martial odniósł się do tego wydarzenia.

Ta czerwona kartka była moją pierwsza w karierze i na pewno wyciągnę z tego wnioski. Przynajmniej teraz mogę popracować jeszcze ciężej na treningach i wrócić jeszcze lepszym.

W tym sezonie nadal nie strzeliłem gola. Wiem natomiast, że gdy zdobędę pierwszą bramkę, to wszystko będzie w porządku. Muszę więc dawać z siebie dużo na treningach, a później pokazywać na co naprawdę stać Anthony’ego Martiala.

Zapytany o możliwość występu w meczu Ligi Mistrzów przeciwko RB Lipsk odpowiedział następująco:

Na pewno jest to fajna sprawa, zwłaszcza gdy mówimy o wielkich meczach, a takie mają miejsce w Lidze Mistrzów.

Na koniec Francuz podjął temat Edinsona Cavaniego, który niedawno dołączył do ekipy z Old Trafford. Martial jest pod wrażeniem jakości Urugwajczyka.

To naprawdę świetny piłkarz, co udowodnił w trakcie swojej kariery. Mam nadzieję, że nam pomoże. To zawsze dobra wiadomość, gdy w grupie masz jeszcze większą jakość. W trakcie sezonu jest sporo meczów, więc gdy jeden piłkarz odpoczywa, to nie ma żadnego spadku jakości. To niezwykle ważne dla zespołu.

Źródło: DevilPage (tłumaczenie wypowiedzi), United Review, Manchester United


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.