Marcin Janicki nowym prezesem Pierwszej Ligi

Nowym prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej został Marcin Janicki, który zastąpił Martynę Pajączek.

Na Walnym Zgromadzeniu wybrano nowego prezesa Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Został nim Marcin Janicki, który na stanowisku zastąpił Martynę Pajączek.

Marcin Janicki od września 2016 roku pracował jako pełnomocnik zarządu do spraw sponsoringu, a teraz objął stanowisko prezesa. Warto wspomnieć, że od grudnia 2016 roku jest w składzie Komisji ds. Mediów i Marketingu PZPN. Przez niespełna siedem lat sprawował funkcję prezesa GKS-u Katowice, prowadził również dwie agencje marketingu sportowego.  

Bardzo cieszę się z nominacji. Tym bardziej, że wybór klubów pierwszoligowych był jednogłośny. Zaproponowaliśmy pewien kierunek dla drużyn, który został przyjęty. Na pewno to olbrzymie wyzwanie, ale plusem jest to, że pracuję przy pierwszej lidze od dłuższego czasu. Byłem przy niej w najważniejszych momentach, gdy pozyskiwaliśmy partnerów tytularnych. Na pewno jest kilka obszarów, które muszę jeszcze poznać. Wiceprezesem został Jacek Orłowski, z którym już wcześniej się spotkałem. Mamy plan, według którego chcemy podążać przy prowadzeniu ligi – powiedział Marcin Janicki, nowy prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *