Marcin Feddek: Jeszcze kilkanaście godzin temu był przekonany, że jest w stanie budować od nowa tą reprezentację

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski, Polska / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na dzisiejszej konferencji prasowej, Adam Nawałka ogłosił, że z dniem 30 lipca przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. O głos w tej sprawie, poprosiliśmy dziennikarza, autora książki „Dekalog Nawałki’ Marcina Feddka.

Czy Adam Nawałka podjął dobrą decyzję?

Nie wiem, trzeba by było zapytać go o to na spokojnie. Nie wiem dlaczego zapadła taka decyzja. Jeszcze kilkanaście godzin temu był przekonany, że jest w stanie budować od nowa tą reprezentację, postawić ją na nogi. Miał poparcie Zbigniewa Bońka. Nie wiem co się stało podczas ostatnich kilku godzin, pewnie zostanie to dla mnie tajemnicą przez następnych kilka, kilkanaście dni

Może dowiemy się tego w Pana następnej książce?

Nie. Nie byłem w Rosji, więc nie mogę napisać czegoś, czego nie byłem świadkiem.

Trener z Polski czy z zagranicy?

Umówmy się, zawodnicy grający w zagranicznych klubach, znają języki, myślę, że to nie będzie problem, jeżeli następcą będzie trener z zagranicy. Będzie to jednak problem dla nas dziennikarzy, kontakt będzie pewnie lekko utrudniony. Takie życie, trenerzy z zagranicy przychodzą do innych reprezentacji i nikt się nad tym dłużej nie zastanawia. Między słowami prezes Boniek powiedział to wyraźnie, że będzie to kierunek zagraniczny aniżeli krajowy.

A propos oskarżeń w stronę dziennikarzy, którzy zaszczuli Adama Nawałkę…

Ja też jestem dziennikarzem, mimo że byłem blisko tej kadry, i Adam Nawałka mi zaufał, to jednak nadal jestem dziennikarzem i nie chciałbym oceniać moich kolegów. To była wypowiedź prezesa, więc niech prezes się z tego tłumaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.