Manchester United wykupi Memphisa Depaya?

premierleague.com

Dyrektor sportowy Olympique’u Lyon poinformował, że Manchester United posiada prawo do odkupienia Memphisa Depaya, które zagwarantował sobie przy sprzedaży.

Juninho Pernambucano, który pełni ww. funkcję  potwierdził wcześniejsze doniesienia podawane przez media. W styczniu 2017 roku różne źródła podawały informacje o tym, że klub z Manchesteru zapewnił sobie prawa do odkupienia Holendra.

– Manchester United ma pierwszeństwo w sprawie Depaya w przypadku wyrażenia chęci jego zakupu przez inne drużyny. Póki co nie otrzymaliśmy za niego jednak żadnych ofert – poinformował Juninho.

– Memphis jest szczęśliwy w Lyonie. Rudi Garcia powinien wkrótce podjąć decyzję odnośnie jego osoby, ponieważ to on przewodzi w sprawach technicznych. My na pewno będziemy chcieli rozmawiać z nim na temat przedłużenia umowy przed końcem tego roku – zakończył Brazylijczyk.

Zobacz również: Premier League: Bernardo Silva zawieszony na jeden mecz!

25-latek nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań podczas pobytu na Old Trafford. Holender otrzymał możliwość odbudowania swojej formy w Olympique’u Lyon. Depay szybko wrócił do dyspozycji, którą prezentował w PSV (przed transferem do United przyp. red.).

Memphis Depay jest kluczowym zawodnikiem Les Gones. W 130 spotkaniach zanotował 42 asysty oraz strzelił 50 bramek. Z powodu jego wysokiej formy rośnie zainteresowanie Holendrem. Wśród zainteresowanych ekip są między innymi włoskie AS Roma i AC Milan, czy też angielski Tottenham.

Źródło: Olympique Lyon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi