PKO Ekstraklasa: Skowronek trenerem Wisły Kraków?

fot. Kamil Zieliński / OlimpiaGrudziadz.com

fot. Kamil Zieliński / OlimpiaGrudziadz.com

Zwolniony kilka tygodni temu ze Stali Mielec Artur Skowronek ma zostać nowym trenerem Wisły Kraków. Oznacza to, że słabo spisująca się w ostatnim czasie Biała Gwiazda pożegna się z dotychczasowym trenerem Maciejem Stolarczykiem.

Zmiany w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków związane są z kiepskimi wynikami drużyny w lidze. Podopieczni Macieja Stolarczyka przegrali siedem ligowych spotkań z rzędu. Najdotkliwszej porażki Biała Gwiazda w Warszawie ulegając Legii 0:7. Po tym spotkaniu jednak główni udziałowcy Wisły Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski zapewniali, że posada trenera nie jest zagrożona. Informację o zmianie szkoleniowca podał dziennikarz TVP Sport Mateusz Miga na portalu Twitter.

Artur Skowronek do września prowadził pierwszoligową Stal Mielec. Został zwolniony z klubu, gdy pojawiły się informację o zainteresowaniu zatrudnieniem szkoleniowca przez Wisłę Płock i Zagłębie Lubin. W Ekstraklasie prowadził Pogoń Szczecin w sezonie 2012/2013.Po tej przygodzie pracował głównie w drugiej i pierwszej lidze.

Zmiana trenera to dla Wisły Kraków spore obciążenie budżetu. Przypomnijmy bowiem, że w wyniku niegospodarności i źle spisywanych umów, na liście płac klubu z Krakowa są nadal cztery nazwiska Kiko Ramirez, Joan Carrillo, Dariusz Wdowczyka, Maciej Stolarczyk.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *