Manchester United i FC Liverpool znajdą nowych inwestorów w Arabii Saudyjskiej?

Darwin Nunez, Liverpool

Zdjęcie: Liverpool

Minister sportu Arabii Saudyjskiej mówi, że jej rząd zdecydowanie poprze oferty saudyjskiego sektora prywatnego dotyczące kupna Manchesteru United i Liverpoolu.

Właściciele obu klubów Premier League badają potencjalne możliwości sprzedaży. Newcastle United ma już właścicieli z Arabii Saudyjskiej po zakończeniu przejęcia wspieranego przez Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych w październiku 2021 roku.

Książę Abdulaziz bin Turki Al Faisal powiedział, że Czerwone Diabły oraz The Reds cieszą się dużym zainteresowaniem. – To najczęściej oglądana liga w Arabii Saudyjskiej, jak i całym regionie. Zdecydowanie będziemy wspierać inicjatywy, jeśli pojawi się jakikolwiek saudyjski sektor prywatny, ponieważ wiemy, że odbije się to pozytywnie na sporcie w królestwie – przyznał.

Po nieco ponad 12 miesiącach od przejęcia przez Saudyjczyków, Newcastle zajmuje trzecie miejsce w tabeli Premier League i jest niepokonane we wszystkich rozgrywkach od 31 sierpnia. Sroki wydały ponad 200 milionów funtów na zawodników, pobijając swój rekord transferowy, kiedy związali się z Alexandrem Isakiem.

Książę Abdulaziz powiedział również, że bardzo chciałby, by Cristiano Ronaldo dołączył do saudyjskiego klubu po rozwiązaniu kontraktu z Manchesterem United. Portugalczyk opuścił Old Trafford ze skutkiem natychmiastowym we wtorek po kontrowersyjnym wywiadzie, w którym 37-latek skrytykował United i i Erika ten Haga.

W wywiadzie dla „TalkTV”, Ronaldo stwierdził również, że odrzucił ofertę wartą 305 milionów funtów, aby latem dołączyć do klubu z Arabii Saudyjskiej – ruch, dzięki któremu stałby się najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie.

– Przyniosłoby to korzyść lidze, sportowemu ekosystemowi w Arabii Saudyjskiej i zainspirowałby młodzież na przyszłość. Jest wzorem do naśladowania dla wielu dzieci i ma dużą rzeszę fanów – zakończył Abdulaziz.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.