MŚ: Urugwaj vs Korea Południowa – skrót meczu [VIDEO]

fifa.com

Urugwaj bezbramkowo zremisował z Koreą Południową w pierwszej kolejce grupy H piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Zapraszamy do obejrzeniu skrótu video z meczu rozgrywanego na Education City Stadium.

Urugwaj – Korea Południowa (0:0) – skrót z meczu

Początek meczu należał do Koreańczyków, którzy raz po raz siali zamieszanie w polu karnym przeciwnika. Ofensywna gra podopiecznych Paulo Bento nie przełożyła się jednak na liczbę klarownych sytuacji strzeleckich. Golkiper gospodarzy Sergio Rochet był wręcz bezrobotny. Najlepszą okazję do strzelenia gola Koreańczycy wykreowali w 34. minucie. Wówczas kombinacyjną akcję zespołu niecelnym strzałem z okolic 8. metra sfinalizował Hwang In-beom. Futbolówka po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę Urugwaju.

To jednak Urugwaj wykreował więcej sytuacji strzeleckich. Najpierw – w 43. minucie – kapitan Diego Godin najlepiej odnalazł się w polu karnym przeciwnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a piłka po jego uderzeniu głową odbiła się od słupka. Następnie w 90. minucie Fede Valverde potężnym strzałem z dystansu trafił w słupek.

Urugwaj nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i finalnie zremisował z Koreą Południową 0:0. Więcej o meczu rozgrywanym na Education City Stadium pisaliśmy TUTAJ.