Liga Mistrzów: Pewne zwycięstwo Barcelony z Liverpoolem

Barcelona wysoko pokonała Liverpool i jedną nogą jest w finale Ligi Mistrzów.

FC Barcelona (Twitter)

Piłkarze FC Barcelony pokonali Liverpool FC 3:0 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Dwie bramki zdobył niezawodny Lionel Messi, swoje trafienie dołożył też Luis Suárez.

Mecz pomiędzy Barceloną a Liverpoolem był zapowiadany jako hit półfinału Ligi Mistrzów. Zdecydowanego faworyta tego meczu nie było, może jako minimalnego można by było wskazać Barcelonę przez to, że grali u siebie.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali gospodarze. W 4. minucie z ostrego kąta głową strzelał Luis Suárez, ale uderzył w boczną siatkę. Po upływie kwadransa Barcelona miała kolejną okazję. Sprzed pola karnego kopnął Philippe Coutinho, lecz Alisson pewnie złapał futbolówke. Dziesięć minut później podopiecznym Ernesto Valverde udało się wyjść na prowadzenie. Jordi Alba prostopadle podał w pole karne, a tam na wślizgu do siatki piłkę wpakował Suárez. Do remisu mógł doprowadzić Sadio Mané, który dostał prostopadłe podanie od jednego z kolegów jednak jego uderzenie pozostawiło wiele do życzenia. Do przerwy Barcelona prowadziła z Liverpoolem 1:0.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Mohamed Salah, lecz świetnie interweniował Marc Andre Ter Stegen. Swoją okazję na gola miał także James Milner, tym razem bramkarz Barcelony pewnie chwycił piłkę. Barcelona wybroniła się po masowych atakach na początku drugiej połowy i udało się jej podwyższyćprowadzenie. Lionel Messi podał w pole karne do Suárez, ten strzelił w poprzeczkę, do futbolówki dopadł Argentyńczyk i trafił do pustej bramki. Nie był to ostatni gol Barcelony w tym spotkaniu. Chwilę później Messi podwyższył prowadzenie fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego. Prowadzenie Barcelony mógł zmniejszyć Salah, ale będąc sam przed pustą bramką strzelił w słupek. Ostatecznie Barcelona pokonała Liverpool 3:0 i jest bliżej finału Ligi Mistrzów.