Magiera: Nie uważam, że zmiana systemu w jakiś sposób nas zgubił

Magiera

Jacek Magiera / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Nie uważam, że zmiana systemu w jakiś sposób zgubiła Śląsk. Gra czwórką obrońców ze Stalą pokazała, że potrafimy to robić – stwierdził Jacek Magiera po przegranej w Zabrzu.

Górnicy w piątek zaprezentowali niezły futbol i zainkasowali trzecie z rzędu zwycięstwo. Ponownie golem popisał się Lukas Podolski, do którego na początku były pretensje o brak skuteczności. Bohaterem jednak został Bartosz Nowak, który zapisał dublet.

W ekipie Śląska nie wystąpił chory Krzysztof Mączyński. Podobnie zresztą jak Jakub Iskra, który poczuł się źle i otrzymał lekarstwa – Takie spotkania pokazują na kogo będziemy stawiać w przyszłości i te mecze tez temu służą. Trudno oszacować wpływ absencji Krzysztofa Mączyńskiego. Mieliśmy swój plan na to spotkanie. Wywiązywaliśmy się z niego z różnym skutkiem – przyznał szkoleniowiec Wojskowych.

– Uznałem w przerwie, że patrząc na przebieg meczu i to, że na ławce nie ma obrońców ze względu na kontuzje, powinniśmy szukać rozwiązań. Nie uważam, że zmiana systemu w jakiś sposób zgubiła Śląsk. Gra czwórką obrońców ze Stalą pokazała, że potrafimy to robić – dodał.

Wróciliśmy do ustawienia z trójką obrońców, stworzyliśmy wtedy więcej sytuacji, ale mecz też się już wtedy otworzył. Górnik miał więcej sytuacji, ale gdybyśmy to my otworzyli wynik, to mogło pójść w drugą stronę. Rywal jest na fali, wygrał trzeci mecz z rzędu, a my mamy materiał poglądowy do dalszej pracy – podsumował Magiera.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.