Łukasz Skorupski z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa

Łukasz Skorupski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Łukasz Skorupski jest drugim, po Mateuszu Klichu, który otrzymał pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa. Jak poinformował Jakub Kwiatkowski – piłkarz od zgłoszenie pierwszych objawów przebywa w izolacji.

Według tego co czytam, Łukasz Skorupski zgłosił złe samopoczucie po czwartkowym meczu z Węgrami. Piłkarz włoskiej Bolonii natychmiast został odizolowany od reszty zespołu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zakażony zawodnik będzie przebywał w izolacji zgodnie z polskimi regulacjami. Jak zaznaczono – cały zespół po jednym wykrytym przypadku również przeszedł kolejne testy na obecność koronawirusa. Nikt inny nie uzyskał wyniku pozytywnego.

Co to zmienia w planach reprezentacji Polski? Selekcjoner Paulo Sousa zareagował niemal natychmiast i awaryjnie powołał Karola Niemczyskiego, grającego na co dzień w Cracovii. Taki ruch portugalskiego szkoleniowca jest szeroko komentowany, ale można zrozumieć taką decyzję. Młody zawodnik „Pasów” był dostępny od zaraz. Nie musiał podróżować samolotami z innego kraju, co mogłoby narazić takiego zawodnika na kontakt z wirusem.

Maciej Sawicki wyjaśnił ponadto, że zgodnie z protokołami, dopóki mamy 14 zawodników wraz z bramkarzem, którzy są zdolni do  gry, to mecze z Andorą oraz Anglią odbędą się normalnie. Przypomnijmy, że starcie z jedną z najsłabszych drużyn w Europie odbędzie się w niedzielę na stadionie Legii. Natomiast klasyk europejskiej piłki i mecz Anglia – Polska zaplanowany jest na środę na legendarnym Wembley.

Karol Niemczycki dodatkowo powołany do reprezentacji Polski!

 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.