Łukasz Skorupski z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa

Łukasz Skorupski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Łukasz Skorupski jest drugim, po Mateuszu Klichu, który otrzymał pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa. Jak poinformował Jakub Kwiatkowski – piłkarz od zgłoszenie pierwszych objawów przebywa w izolacji.

Według tego co czytam, Łukasz Skorupski zgłosił złe samopoczucie po czwartkowym meczu z Węgrami. Piłkarz włoskiej Bolonii natychmiast został odizolowany od reszty zespołu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zakażony zawodnik będzie przebywał w izolacji zgodnie z polskimi regulacjami. Jak zaznaczono – cały zespół po jednym wykrytym przypadku również przeszedł kolejne testy na obecność koronawirusa. Nikt inny nie uzyskał wyniku pozytywnego.

Co to zmienia w planach reprezentacji Polski? Selekcjoner Paulo Sousa zareagował niemal natychmiast i awaryjnie powołał Karola Niemczyskiego, grającego na co dzień w Cracovii. Taki ruch portugalskiego szkoleniowca jest szeroko komentowany, ale można zrozumieć taką decyzję. Młody zawodnik “Pasów” był dostępny od zaraz. Nie musiał podróżować samolotami z innego kraju, co mogłoby narazić takiego zawodnika na kontakt z wirusem.

Maciej Sawicki wyjaśnił ponadto, że zgodnie z protokołami, dopóki mamy 14 zawodników wraz z bramkarzem, którzy są zdolni do  gry, to mecze z Andorą oraz Anglią odbędą się normalnie. Przypomnijmy, że starcie z jedną z najsłabszych drużyn w Europie odbędzie się w niedzielę na stadionie Legii. Natomiast klasyk europejskiej piłki i mecz Anglia – Polska zaplanowany jest na środę na legendarnym Wembley.

Karol Niemczycki dodatkowo powołany do reprezentacji Polski!

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *