Łukasz Skorupski w Przeglądzie Sportowym: Pokazał swoje pomysły na grę i powiedział, że nas powoła

Łukasz Skorupski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


– Cezary Kulesza poprosił nas, abyśmy stworzyli grupę na WhatsAppie i poparli decyzję PZPN. Wszyscy zgodziliśmy się na to, że nie wyjdziemy na boisko na mecz z Rosją – opowiada Łukasz Skorupski.

Reprezentanci Polski byli zgodni, że nie można rywalizować z krajem, który napadł na swojego sąsiada. Rosja prowadzi działania wojenne, życie tracą cywile. Wszystko wskazuje, że Polacy otrzymają walkower i bez gry awansują do finału baraży o mistrzostwa świata w Katarze.

Czesław Michniewicz otrzymał misję awansu na mundial i jego droga skróci się o połowę. Może szykować się do Szwedów lub Czechów, których podejmie w Chorzowie 29 marca. Selekcjoner odbył w lutym tournee po Europie, gdzie spotkał się m.in. z Robertem Lewandowski, Wojciechem Szczęsny czy Piotrem Zielińskim.

Na liście znalazł się też Łukasz Skorupski, który może być pewny powołania na marcowe zgrupowanie. – Spotkałem się z nim razem z Szymonem Żurkowskim. Trener był pełen entuzjazmu, naprawdę. Spotkanie trwało niedługo, tylko 30 minut, ale pokazał nam swoje pomysły na grę i powiedział nam, że nas powoła – przyznał golkiper w “Przeglądzie Sportowym?

Na zgrupowaniu pojawi się czterech bramkarzy. Skorupski chwali sobie Włochy i chętnie pozostałby w Bolonii. – Czekamy na ofertę. Z mojej strony jestem otwarty na propozycję, chętnie jej posłucham. Klub podczas tych lat pokazał mi, że zależy mu na mnie. Widziałem to też miesiąc temu, kiedy Bologna bardzo mi pomogła po kradzieży, której dokonano w moim domu – dodał.

Rosjanie nie zgadzają się zawieszeniu ich w rozgrywkach i tłumaczą, by nie mieszać sportu z polityką. Decyzja ze strony PZPN i piłkarzy jest jednoznaczna. – Prezes Cezary Kulesza poprosił nas, abyśmy stworzyli grupę na WhatsAppie i poparli decyzję PZPN. Wszyscy zgodziliśmy się na to, że nie wyjdziemy na boisko na mecz z Rosją. Potem udostępniliśmy to na koncie na Instagramie. Bardzo mi przykro, ale jestem przekonany, że nasz wybór jest słuszny – podkreśla były golkiper Górnika Zabrze.

źródło: przegladsportowy.pl /


PZPN chce spotkania towarzyskiego na pomoc Ukrainie. Znamy możliwego przeciwnika


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.