Kosta Runjaić o absencji Kamila Grosickiego: Nie zrobilibyśmy mu nic dobrego

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki


Kamil Grosicki przez chorobę nie zagra z Radomiakiem Radom (godz. 20:30). – Sytuacja kadrowa nie jest niestety taka dobra jak ostatnio – mówi Kosta Runjaić.

Pogoń Szczecin wytrwała jedną kolejkę na fotelu lidera PKO Ekstraklasy. Z Lechem po wyrównanej pierwszej części, ofensywne zmiany szkoleniowca Portowców przyniosły wręcz odwrotny skutek. W piątek kolejny test, bo Radomiak jest rewelacją i po cichu liczy na miejsce na podium.

– Sytuacja kadrowa nie jest niestety taka dobra jak ostatnio. Kamil Grosicki zachorował i nie jest jeszcze w stuprocentowej dyspozycji. Do tego do gry ciągle nie są gotowi Zech i Malec. Mam jednak nadzieję, że Austriak wróci do treningów z drużyną w przyszłym tygodniu. Nie możemy również liczyć na Macieja Żurawskiego, który narzeka na problemy z plecami, w kadrze nie będzie też chorego Bartłomieja Mruka – podkreślił Runjaić.

Kamil Grosicki odpocznie po chorobie

33-letni skrzydłowy, który zgłasza akces powrotu do kadry, nie trenował przez cały tydzień. – Nie zrobilibyśmy mu nic dobrego, gdybyśmy posadzili go na ławce rezerwowych, nie możemy też podjąć takiej decyzji z medycznego punktu widzenia. Ja również w ostatnich dniach chorowałem, bolało mnie gardło. Taki mamy teraz okres w roku, takie rzeczy się zdarzają – przyznał.

Szkoleniowiec powiedział, że Dariusz Banasik przez lata budował ten zespół i teraz zbiera tego owoce. – Ekipa z Radomia jest nastawiona na walkę i na pewno od pierwszej minuty będą uprzykrzać nam grę. Często grają długimi piłkami, które starają się natychmiast zbierać. Są szybcy w przechodzeniu z defensywy do ofensywy, świetnie radzą sobie w ataku i obronie – twierdzi.

– Od początku musimy zagrać agresywnie i siłowo, myślę, że fizyczność odegra w tym meczu ważną rolę. Będziemy musieli częściej posiadać piłkę, co nie udawało nam się w spotkaniu z Lechem. Myślę, że ważne w tym spotkaniu będzie wyczekiwanie właściwych momentów, aby przechodzić z defensywy do ofensywy, a także podejmowanie odpowiednich decyzji – kończy 50-latek.

W piątek odbędą się dwa mecze w ekstraklasie. Stal Mielec podejmie Jagiellonię Białystok (18:00), zaś Portowcy chcą się zrehabilitować po bolesnej przegranej z Kolejorzem (godz. 20:30).

źródło: pogonszczecin.pl /


PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin – Radomiak Radom, Transmisja na żywo w TV. Gdzie oglądać mecze PKO Ekstraklasy?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.