Luis Suarez opowiada o kulisach odejścia z Barcelony

https://twitter.com/Atleti/status/1310259790963257344

Reprezentant Urugwaju opuścił Camp Nou dołączając do Atletico Madryt. Luis Suarez wyjawił, że obecny szkoleniowiec Barcelony powiedział, iż nie widzi go u siebie w pierwszej drużynie.

Doświadczony napastnik spędził sześć lat na Camp Nou pomagając drużynie w zdobyciu czterech tytułów La Liga oraz Champions League. Został również trzecim najlepszym strzelcem w historii klubu z rewelacyjnym dorobkiem 198 bramek we wszystkich rozgrywkach.

W sierpniu Quique Setien został zastąpiony przez Ronalda Koemana. Holenderski trener dał jasno do zrozumienia, że nie widzi Suareza w swoim planie. Wkrótce po rozmowie tej dwójki Urugwajczyk zdecydował się na dołączenie do Atletico Madryt. W rozmowie z El Transitor, Suarez omówił kulisy swojego odejścia z Katalonii:

– Nie spodziewałem się tego, że Barcelona powie mi, iż nie jestem im potrzebny. Ronald Koeman nie widział mnie w swoich planach na przyszłość. Wtedy pojawiło się zainteresowanie ze strony wielu klubów, nie tylko Juventusu. Chciałem podjąć właściwą decyzję, najlepszą dla mnie oraz mojej rodziny. Diego Simeone jest jednym z tych trenerów, którzy przekonują Cię swoim pragnieniem, pozytywnością oraz mądrością. Bardziej polegam na słowach trenera, który potrafi dotrzeć do Ciebie w odpowiedni sposób, motywując Cię. Nie chciałbym być trenerem, ponieważ wiem, jaka jest to presja oraz ból, gdy nie możesz uszczęśliwić wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *