Oficjalnie: Poznaliśmy uzasadnienie decyzji Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej ws. zawieszenia w prawach zawodnika Pawła Cibickiego

pogonszczecin.pl

Polski Związek Piłki Nożnej i Szwedzki Związek Piłki Nożnej zawiesiły Pawła Cibickiego w prawach zawodnika. Decyzja podjęta została w związku z rzekomym udziałem napastnika w aferze korupcyjnej. W piątek poznaliśmy uzasadnienie decyzji Szwedzkiego ZPN-u.

Paweł Cibicki w Pogoni Szczecin występuje od początku rundy wiosennej ubiegłego sezonu. 27-letni napastnik zagrał w 18 spotkaniach ligowych, w których strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. Szwedzki zawodnik polskiego pochodzenia przed dołączeniem do Pogoni Szczecin reprezentował barwy Leeds United, Molde i szwedzkiego Elfsborgu. Jego problemy wynikają z czasów, gdy grał w ostatnim wymienionym klubie. Szwedzki Związek Piłki Nożnej oskarżył Cibickiego o udział w aferze korupcyjnej. 27-latek miał przyjąć 300 tysięcy koron szwedzkich w zamian za wymuszenie żółtej kartki.

W ostatnich dniach Szwedzki ZPN i Polski Związek Piłki Nożnej zawiesiły Pawła Cibickiego w prawach zawodnika, aż do rozwiązania sprawy. W piątkowe popołudnie do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło uzasadnienie decyzji strony szwedzkiej.

Treść uzasadnienia: 

“Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski, otrzymał w piątek uzasadnienie decyzji Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej w sprawie Pawła Cibickiego (obecnie Pogoń Szczecin). Orzeczony przez szwedzką Komisję Dyscyplinarną nakaz tymczasowego zawieszenia zawodnika w meczach piłkarskich oraz wszelkiej aktywności sportowej do czasu zakończenia sprawy karnej dotyczącej match-fixingu, nie obejmuje aktywności sportowych na terenie Polski.

Szwedzki Związek Piłki Nożnej rozważa wystąpienie do Komisji Dyscyplinarnej FIFA o rozszerzenie środka zapobiegawczego na wszystkie federacje piłkarskie na świecie. Niezależnie od tego Rzecznik Dyscyplinarny PZPN poinformował FIFA o zaistniałej sytuacji i w zależności od decyzji FIFA, w przyszłym tygodniu podejmie decyzję w sprawie zawodnika Pawła Cibickiego.”


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *