Dominik Hładun: Lech ma wielu piłkarzy świetnie wyszkolonych technicznie, którzy potrafią zrobić różnicę na boisku

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W piątkowy wieczór Lech Poznań zagra na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. – Lech ma wielu piłkarzy świetnie wyszkolonych technicznie, którzy potrafią zrobić różnicę na boisku. Myślę jednak, że my również mamy swoje mocne strony i z pewnością je pokażemy – stwierdził Dominik Hładun w rozmowie z portalem zaglebie.com. 

Zagłębie Lubin piłkarską wiosnę rozpoczęło od falstartu, bo od wyjazdowej porażki z Wisłą Płock (2:0). – Wiemy, gdzie popełniliśmy błąd. Nie możemy popełniać prostych błędów, tak jak to miało miejsce w zeszły piątek. Sami zobaczyliśmy podczas analizy, że bardzo łatwo daliśmy Wiśle strzelić dwie bramki. Jeżeli chcemy myśleć o zdobywaniu kolejnych punktów, to z pewnością nie możemy tego powtarzać w następnych meczach. Myślę, że dobrze w naszym wykonaniu wyglądał początek spotkania. Mieliśmy kilka okazji, ale popełniliśmy błędy, przez które ostatecznie przegraliśmy ten pojedynek – stwierdził podstawowy brakarz Zagłębia Lubin, Dominik Hładun.

25-letni zawodnik w rozmowie z klubowymi mediami wskazał najmocniejsze strony Lecha Poznań, z którym Zagłębie w ostatnich sześciu bezpośrednich spotkaniach nie poniosło porażki. – Jest to zespół, który bardzo dobrze operuje piłką i często gra z wykorzystaniem skrzydłowych. Wiemy też, jakim zawodnikiem jest Alan Czerwiński. On również lubi podłączyć się do akcji ofensywnych i dośrodkować, stwarzając przez to sporo zagrożenia rywalom. Oprócz tego, Lech ma wielu piłkarzy świetnie wyszkolonych technicznie, którzy potrafią zrobić różnicę na boisku. Myślę jednak, że my również mamy swoje mocne strony i z pewnością je pokażemy – dodał.

Wychowanek “Miedziowych” uważa, że kluczem do pokonania “Kolejorza” będą stałe fragmenty gry. – Na pewno naszą siłą mogą być stałe fragmenty gry. Filip Starzyński bardzo dobrze wykonuje rzuty wolne czy rzuty rożne, dlatego myślę, że w tym elemencie musimy upatrywać swojej szansy. Mamy zamiar także często wykorzystywać naszych skrzydłowych, którzy będą szukali okazji do dogrania w pole karne – zakończył.

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na piątek, 7 lutego, na godzinę 20:30. W rundzie jesiennej lepszy okazał się zespół “Miedziowych”. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Lubomir Guldan i Sasa Balić.

Źródło: zaglebie.com, własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *