Były prezydent Barcelony usłyszał zarzuty!

Bartomeu

Wikipedia.org

Josep Maria Bartomeu i Josep Masferrer opuścili dziś w południe areszt. Byłemu prezydentowi Barcelony oraz jego doradcy grozi kara kilku lat pozbawienia wolności.

Bartomeu oraz jego współpracownicy zostali wczoraj zatrzymani. Policjanci z wydziału przestępstw gospodarczych Mosso d’Esquadra tego samego dnia przeszukali biura klubu oraz mieszkania podejrzanych.

Działania funkcjonariuszy mają związek z aferą BarcaGate. Z klubowych pieniędzy opłacano firmy, które w sieci atakowały przeciwników Bartomeu, wśród tej grupy znaleźli się również piłkarze Barcy. Śledztwo w tej sprawie trwa już od roku!

Ostatecznie została zatrzymana czwórka podejrzanych – Oscar Grau, Roman Gomez Ponti, Josep Masfarrer oraz Josep Maria Bartomeu. Pierwsza dwójka wyszła z aresztu jeszcze wczoraj.

Dzisiaj Bartomeu oraz Masferrer zostali zwolnieni i odmówili składania zeznań. Wciąż toczy się postępowanie przeciwko nim.

Jak na razie obaj zostali oskarżeni o działania na szkodę klubu oraz korupcję między osobami fizycznymi. Za pierwsze grozi do sześciu lat więzienia, a za drugie do czterech lat pozbawiania wolności.

Sąd nie oskarża klubu. Wręcz przeciwnie, uważa go za poszkodowanego w całej tej sytuacji.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *