Lotto Ekstraklasa: Zwycięstwo Cracovii z Koroną

Oficjalna piłka LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

We wtorkowym spotkaniu w ramach 28. kolejki Lotto Ekstraklasy, Cracovia wykorzystała atut własnego boiska i pokonała Koronę Kielce (2:1). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Airam Cabrera.

Gino Lettieri w porównaniu do sobotniego starcia z Lechem Poznań nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowym składzie. Natomiast Michał Probierz zmuszony był dokonać roszad, ponieważ z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzował Janusz Gol.

Mecz rozpoczął się od uczczenia minutą ciszy rocznicy śmierci Jana Pawła II, którego związki z “Pasami” były bardzo bliskie. Cracovia chciała podtrzymać serię pięciu zwycięstw z rzędu na swoim boisku i była zdecydowanym faworytem. Już w 20. minucie Marcin Dąbrowski zdecydował się uderzenie z dystansu, a piłka odbiła się od słupka. Jednak czujny w tej sytuacji był Łukasz Piszczek, który “szczupakiem” rzucił się do futbolówki i gospodarze objęli prowadzenie. Goście przez chwile nie mogli się otrząsnąć po stracie bramki. W 39. minucie Felicio Brown Forbes był bliski zdobycia bramki strzałem głową, lecz Michal Pesković fantastycznie sparował piłkę na rzut rożny.

Ledwo co zaczęła się druga częśc spotkania, a Korona Kielce doprowadziła do remisu. Po rzucie rożnym bramkę zdobył rosły Felicio Brown Forbes. Tempo spotkania zostało podkręcone i akcja przenosiła się to pod jedno, to pod drugie pole karne.W doliczonym czasie gry Krzysztof Jakubik po analizie VAR zadecydował, iż należy się rzut karny dla gospodarzy. Bowiem ręką zagrał Adnan Kovacević i nie mogło być innej decyzji. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Airam Cabrera i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

02.04.2019, 28. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 8 076

Cracovia – Korona Kielce 2:1 (1:0)

Łukasz Piszczek 20′, Airam Cabrera 90+3′ – Felicio Brown Forbes 49′

Cracovia: Michal Pesković – Diego Ferraresso (Cornel Rapa 46′), Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak – Milan Dimun – Filip Piszczek (Sergiu Hanca 74′), Damian Dąbrowski, Jakub Serafin (Javi Hernandez 56′), Mateusz Wdowiak – Airam Cabrera

Korona: Matthias Hamrol – Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacević, Ivan Marquez, Michal Gardawski – Oliver Petrak, Jakub Żubrowski – Łukasz Kosakiewicz (Elia Soriano 46′), Wato Arweładze (Ivan Jukić 77′), Matej Pućko (Aleksander Bjelica 46′) – Felicio Brown Forbes

Żółte kartki: Oliver Petrak

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)