Lech przegrywa, ale awansował do grupy mistrzowskiej

W meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał z Jagiellonią Białystok 0:2

To był bezpośredni mecz o grupę mistrzowską. Lech do awansu potrzebował zwycięstwa i wtedy nie musiał oglądać się na innych. Jagiellonii wystarczał remis. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Imaz i wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie. W 62. minucie Jagiellonia podwyższyła swoje prowadzenie. Ponownie katem Lecha Poznań okazał się Imaz. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla Jagiellonii, ale wyniki z innych stadionów sprawiły, że zarówno Lech mimo przegranej jak i Jagiellonia znalazły się w grupie mistrzowskiej