Lotto Ekstraklasa: Seria Pasów wciąż trwa!

Własne

W meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało na własnym stadionie z Cracovią 2:1 mimo, że na trzynaście minut przed końcem prowadzili. Pasy z czwartym kolejnym zwycięstwem, Zagłębie kończyło mecz w dziesięciu.

Wynik mecz w jedenastej minucie otworzył Bartosz Kopacz po asyście Bartosza Ślisza. Trzy minuty przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale Patryk Tuszyński w sytuacji sam na sam trafił w słupek. W 67. minucie po wideoweryfikacji VAR czerwoną kartkę zobaczył bramkarz gospodarzy Dominik Hładun i gospodarze grali w dziesięciu. Dziesięć minut później było już wyrównanie po bramce Javiego Hernandeza. Wynik meczu w osiemdziesiątej drugiej minucie został ustalony po samobóju Macieja Dąbrowskiego.

Tym samym Cracovia wygrała czwarty mecz z rzędu oraz nie przegrała piątego kolejnego spotkania. Z kolei Miedziowi nie wygrali szóstego domowego meczu. Ostatni raz Zagłębie na własnym stadionie wygrali 14 września ze Śląskiem Wrocław.

W tabeli Cracovia z 27. punktami jest dziewiąta, a Zagłębie z 24 oczkami na koncie zajmuje jedenastą pozycję. W następnej serii spotkań już w nowym roku Pasy podejmować będą Piasta Gliwice, a Miedziowi pojadą na mecz do Poznania zagrać z Lechem.

22.12.2018, godz. 18:00 Zagłębie Lubin – Cracovia 1:2 (1:0)
Bartosz Kopacz 11′ – Javi Hernandez 77′, Maciej Dąbrowski (s) 82′
żółte kartki: Bartłomiej Pawłowski, Sasa Balić
czerwona kartka: Dominik Hładun 67′

składy:

Zagłębie: Dominik Hładun – Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Damian Oko, Sasa Balić, Bartosz Slisz (87′ Jakub Mares), Bartłomiej Pawłowski, Filip Starzyński, Filip Jagiełło, Damjan Bohar (70′ Piotr Leciejewski), Patryk Tuszyński (78′ Adam Matuszczyk).

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michał Helik, Michal Siplak, Kamil Pestka, Janusz Gol, Sebastian Strózik (41′ Airam Cabrera), Damian Dąbrowski, Javi Hernandez, Mateusz Wdowiak, Filip Piszczek (59′ Milan Dimun).