Lotto Ekstraklasa: Lechia powróciła na fotel lidera

Lechia Gdańsk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk rozgromiła Górnika Zabrze 4:0 i powróciła na pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsze 45. minut nie zapowiadało takiej kanonady. Wynik mecz w czternastej minucie otworzył Artur Sobiech po asyście Lukasa Haraslina. Sędzia pomógł sobie VAR-em, by sprawdzić, czy napastnik gospodarzy nie był na pozycji spalonej. Niestety nic godnego uwagi w pierwszej części gry nie było, więc należy opisać co się wydarzyło po przerwie, a działo się. Już pięć minut po zmianie stron Rafa Wolski podwyższył na 2:0. Minęło kolejne pięć minut i kibice zgromadzeni na stadionie Energa zobaczyli kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców po szybkim kontrataku wpisał się Filip Mladenović. Asystę zaliczył strzelec pierwszej bramki, Sobiech. Wynik meczu w siedemdziesiątej trzeciej minucie ustalił najskuteczniejszy strzelec Lechii, Flavio Paixao, który wykorzystał złe piąstkowanie Tomasza Loski po rzucie rożnym. Tym samym Portugalczyk zrównał się z Igorem Angulo i razem z dwunastoma trafieniami są tymczasowymi “królami strzelców”. Dziesięć minut później mieliśmy prawdziwe fajerwerki. Były tak ładne, że sędzia przerwał grę na kilka minut, by podziwiać pracę kibiców.

źródło: facebook.com

W następnej kolejce, która rozegrana zostanie w drugi weekend lutego Lechia podejmie Pogoń Szczecin, a Górnik w Zabrzu zagra z Wisłą Kraków (miejmy nadzieję, że zagra.)

22.12.2018, godz. 18:00 Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze 4:0 (1:0)