Oficjalnie: Nowe władze przejęły Wisłę Kraków SA

Stadion Wisła Kraków / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków opublikowało oświadczenie, w którym poinformowało, iż 100 proc. akcji Wisły Kraków SA trafiło do funduszy inwestycyjnych Alelega Luxembourg S.à r.l. i Noble Capital Partners Ltd.

Tymczasowym dyrektorem sportowym został Adam Pietrowski, który zastąpił Arkadiusza Głowackiego, dla którego szykowana jest nowa posada.

– Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA. Zarząd oraz Rada Nadzorcza złożyli rezygnację. Informację dotyczącą nowych władz przekaże w osobnym komunikacie nowy właściciel klubu – czytamy w komunikacie klubu.
 
W sobotni poranek w krakowskim magistracie odbyło się spotkanie nowych właścicieli z prezydentem miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim. – Rozmowa była dość optymistyczna. Panowie nie koncentrują się tylko na zakupie Wisły, ale chcą budować coś, co nazywają akademią piłkarską. Pokazywali swoje projekty tego typu, które już wybudowali. To napawa optymizmem – powiedział Majchrowski.
Trio inwestorów w osobach Ly Vanna, Mats Hartling i Adam Pietrowski zobowiązało się spłaty wszystkich zaległości, które wynoszą nieco ponad 12 milionów złotych. Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.