LOTTO Ekstraklasa: Sensacja w Gdańsku! Sandecja wygrywa z Lechią

Facebook

Lechia gra przegrała z Sandecją Nowy Sącz! Taka niespodzianka i to w dodatku w pierwszym meczu szóstej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zespół (jeszcze)Piotra Nowaka po pierwszej połowie przegrywał 2:0 z beniaminkiem LOTTO Ekstraklasy, a 11 tysięcy osób zgromadzonych na stadionie było wprost rozgoryczonych grą swojej drużyny. W drugiej połowie Lechia zaczęła w końcu grać. Podobnie jak w meczu ze Śląskiem tylko na początku drugiej połowy. Wyrównali, tyle tylko że podstawowe błędy w obronie pozbawiły gdańszczan choćby jednego punktu.

Lechia Gdańsk 2:3  Sandecja Nowy Sącz
52′ Marco Paixao 56′ Sławomir Peszko |15′ Bartłomiej Dudzic, 43′ Bartłomiej Dudzic, 78′ Wojciech Trochim

Skład Lechii Gdańsk: 1.Kuciak, 3.Wawrzyniak(25′ 7.Krasić), 5.Vitoria, 9.Lipski, 19.Marco Paixao, 21.Peszko, 26.Augustyn, 30.Nunes, 35.Łukasik(80′ 13.Lewandowski), 41.Sotalski, 96.Olivieira(46′ 28.Flavio Paixao)

Skład Sandecji Nowy Sącz: 1.Gliwa, 3.Kuban(60′ 17.Basta), 5.Szufryn, 6.Karchunov, 7.Baran, 22.Mraz, 26.Piszczek(52′ 10.Trochim), 28.Piter-Bucko, 37.Dudzic(72′ 20.Danek), 70.Brzyski, 92.Kolev

Żółte kartki: 18′ Oliviera, 62′ Augustyn |39′ Karunov, 41′ Kuban

Czerwone kartki: – | –

Sędzia główny: Bartosz Frankowski

Frekwencja: 11019