LOTTO Ekstraklasa: Łęczna umacnia się na pozycji spadkowicza, a Lechia na pozycji lidera

flickr.com

Lechia Gdańsk mimo nie najlepszej gry pewnie wygrała z Górnikiem Łęczna 3:0 i po 17. kolejkach utrzymuje pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy.

Pierwsza połowa zapowiadała agresywne spotkanie, pełne starć i fauli. Przewinienia i ostre zagrania były, na szczęście jednak kartek tak dużo już nie. Agresywna gra była planem Łęcznej na zneutralizowanie wszechstronnej i ofensywnej Lechii. Do około 20.minuty im się to udawało. Elementem otwierającym, choć nie do końca była bramka Biało-Zielonych w 25.minucie zdobyta przez Paixao. W pierwszej połowie lider LOTTO Ekstraklasy mógł prowadzić znacznie więcej. Stuprocentowych sytuacji nie wykorzystywał Kuświk, a Stolarski grał zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Druga połowa nieco otworzyła grę, a co za tym idzie powiększyła dominacje Lechii Gdańsk. Ta przeprowadzała dużo akcji, brakowało skuteczności. Wszystkie trzy bramki jakie padły w tym pojedynku, zostały strzelone przy olbrzymim zamieszaniu w polu karnym. W   69. minucie do bramki strzelał Wolski. Zmienił go Haraslin. Pokazał jak dynamicznym jest piłkarzem i jak dużą techniką dysponuje. Strzelił na 3:0 po dobitce i to spotkanie z pewnością może zaliczyć do udanych. Ten poniedziałkowy mecz w mroźnym Gdańsku pokazał jak słaby jest Górnik, skoro tak miernie dysponowana Lechia była w stanie gładko wygrać.

LECHIA GDAŃSK 3:0 GÓRNIK ŁĘCZNA
`25 Paixao 1:0, `69 Wolski 2:0, `86 Haraslin 3:0 | –

Skład Lechii Gdańsk: 32.Savić, 2.Janicki, 7.Krasić, 11.Kuświk, 19.Paixao, 20.Chrapek, 21.Peszko, 22.Maloca(`81 5.Vitoria), 23.Wojtkowiak, 27.Wolski(`71 17.Haraslin), 41.Stolarski(`58 30.Nunes)

Skład Górnika Łęczna: 1.Małecki, 3.Komor, 4.Gerson, 5.Tymiński(`72 12.Dzalamidze), 6.Sasin, 9.Grzelczak, 15.Bonin(`79 Hernandez), 18.Śpiączka(`85 19.Ubiparip), 21.Jarecki, 23.Szmatiuk, 25.Drewniak

Żółte kartki:  – |(34)Jarecki, (77)Gerson