LOTTO Ekstraklasa: Lech liderem po remisie w Gdańsku

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim sobotnim meczu, 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Lechia zremisowała z Lechem 3:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Błażej Augustyn, Marco Paixão oraz samobójczą Emir Dilaver. Dla gości trafili Maciej Gajos, Christian Gytkjær oraz Maciej Makuszewski.

Pierwsze minuty spotkania to akcje ofensywne z obu stron. Brakowało tylko strzałów, bo to co ujrzeliśmy to głównie dośrodkwoania. W końcu jednak zobaczyliśmy strzał. Strzał który dał prowadzenie Lechii. Dośrodkowanie Rafała Wolskiego z rzutu rożnego, strzał z pierwszej piłki Błażeja Augustyna i 1:0 dla Lechii. Lech za wszelką cenę chciał wyrównać, lecz obrona gospodarzy była dziś dobrze dysponowana. Jednak w 37. minucie Lechia się nie wybroniła. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mihai Răduţa , przypadkowy strzał Macieja Gajosa i 1:1. W trzeciej minucie doliczonego czasie, Lechia po wideoweryfikacji miała rzut karny. Lasse Nielsen faulował Marco Paixão. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie wykonał jedenastkę.

W drugiej połowie Lech próbował zdobyć bramkę dającą remis, ale obrona Lechii, mimo grania w 10 po czerwonej kartce dla Michała Nalepy, grała dobrze. Dwadzieścia minut przed końcem goście wreszcie wyrównali. Niepotrzebne wyjście Dušana Kuciaka, wykorzystał Deniss Rakels, który dograł na pustą bramkę do Christiana Gytkjæra, a ten musiał trafić. Chwilę później Lech już prowadził. Dośrodkowanie Macieja Gajosa, strzałem głową wykorzystał Maciej Makuszewski. Lechia miała nadzieję na jakiekolwiek punkty po czerwonej kartce dla Mihai Răduţa. No i się udało. Simeon Slavchev dośrodkowuje z rzutu wolnego, a piłkę do własnej siatki pakuje Emir Dilaver.