Bundesliga: Bayern wymęczył zwycięstwo nad HSV

fcbayern.de

W jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań 9. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayern po bardzo ciężkim meczu odniósł wymęczone zwycięstwo 1-0 nad Hamburgerem SV. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Corentin Tolisso.

Gospodarze wyszli na ten mecz bez kompleksów przed mistrzem Niemiec. Podopieczni Markusa Gisdola wyszli na rywala wysokim pressingiem, chcąc pokazać, że są w stanie przeciwstawić się Bayernowi. Przez wiele minut wyglądało to nieźle. Nie był to zbyt piękny dla oka futbol, HSV nastawiło się przede wszystkim na pilnowanie tyłów. Ich sytuacja mocno skomplikowała się w 39. minucie spotkania. Właśnie wtedy Marco Fritz zdecydował się ukarać dobrze grającego dotychczas Gideona Junga czerwoną kartką za ostre wejście od tyłu w nogi na środku boiska. Mimo osłabienia, gospodarze zdołali utrzymać do przerwy bardzo korzystny wynik. Bayern strasznie się męczył, poza kilkoma próbami Arjena Robbena na próżno można było szukać pozytywów w grze Bawarczyków.

Podopiecznym Juppa Heynckesa za bodziec do lepszej gry posłużyło wprowadzenie na boisku tuż po przerwie Thomasa Müller. Niemiec wszedł w miejsce kompletnie bezproduktywnego Jamesa Rodrígueza i już po siedmiu minutach odmienił losy meczu. Müller zaliczył asystę przy golu Corentina Tolisso.

Drużyny grające w lidze z Bayernem doskonale zdają sobie sprawę, że grając z mistrzem Niemiec mogą stworzyć sobie tylko jedną okazję bramkową. Albo ją wykorzystają, albo zostają z niczym. Taką sytuację w 54. minucie miał Andre Hahn, który jednak przegrał pojedynek z Svenem Ulreichem. Bayern miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, lecz nieskuteczni byli Mats Hummels, Thiago Alcântara czy Arjen Robben. W wielu sytuacjach z dobrej strony pokazał się bramkarz gospodarzy Christian Mathenia. Nieco niewidoczny był dzisiaj najlepszy strzelec Bayernu, kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Polak w samej końcówce mógł strzelić swoją bramkę, lecz spudłował w bardzo prostej sytuacji na pustą bramkę.

21 października 2017, 9. kolejka niemieckiej Bundesligi, Hamburg (Volksparkstadion)

Hamburger SV – FC Bayern München 0:1 (0:0)

Corentin Tolisso 52

HSV: Christian Mathenia – Dennis Diekmeier, Kyriákos Papadópoulos, Mërgim Mavraj, Rick van Drongelen (Tacuja Ito 76′), Douglas Santos – Andre Hahn (Filip Kostić 76′), Aaron Hunt (Lewis Holtby 62′), Gideon Jung, Gōtoku Sakai – Bobby Wood.

Bayern: Sven Ulreich – Rafinha, Niklas Süle, Mats Hummels, David Alaba – Arjen Robben, Corentin Tolisso, Arturo Vidal, James Rodríguez (Thomas Müller 46′; Thiago Alcântara 55′), Kingsley Coman (Joshua Kimmich 90′) – Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Rodríguez, Tolisso – Sakai.

Czerwona kartka: Jung.

Sędziował: Marco Fritz.