LOTTO Ekstraklasa: Jagiellonia liderem

LOTTO Ekstraklasa piłka / fot. MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali Pogoń Szczecin 2:1 w meczu 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu awansowali na pozycję lidera.

Gospodarze przed meczem zapowiadali, że będą chcieli wygrać za wszelką cenę, by awansować na pozycję lidera. Taki sam cel miała Pogoń, przy ewentualnym zwycięstwie, Portowcy mogli awansować nawet do pierwszej ósemki.

Pierwszą groźną okazję zobaczyliśmy w 9. minucie. Arvydas Novikovas wyszedł sam na sam z Łukaszem Załuską, ale strzelił obok słupka. Portowcy odpowiedzieli uderzeniem Sebastiana Kowalczyka, który jednak nie zagroził bramce Jagi. Przed upływem dwóch kwadransów pierwszej połowy, świetną okazję do zdobycia gola miał Cillian Sheridan, lecz świetną interwencją jego strzał zatrzymał Załuska.  W 35. minucie na kopnięcie z powietrza zdecydował się Hubert Matyna i naprawdę niewiele zabrakło, by wyprowadził gości na prowadzenie. Minutę później z kontratakiem wyszli gospodarze. Novikovas dośrodkował w szesnastkę z prawej strony, a drugi raz dobrą okazję zmarnował Sheridan. W końcowych minutach pierwszej części sprzed pola karnego strzelał Radosław Majewski, ale Marian Kelemen świetną interwencją uratował swoją drużynę i do przerwy Jagiellonia remisowała z Pogonią 0:0.

Na początku drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Martin Pospíšil zgrał głową do Przemysława Frankowskiego, a ten strzałem z woleja pokonał bramkarza.

GOOOOOOL! ?

48′ Weekend z bramkami kadrowiczów zaczął… Przemysław Frankowski. ?#JAGPOG 1:0 pic.twitter.com/qZfwvE7gcV

— Łączy nas piłka (@LaczyNasPilka) 19 października 2018

Okazję do podwyższenia prowadzenia miał Guilherme, ale świetnie po jego strzale interweniował Załuska. W 65. minucie był remis. Kowalczyk podciął futbolówkę nad obrońcami, a Zvonimir Kožulj wykorzystał sytuację jeden na jednego z Kelemenem.

Pogooooń! Kozulj 1-1

— Krzysiek Pilecki (@ChrisPilecki) 19 października 2018

Jagiellonia po stracie gola jeszcze bardziej przycisnęła gości i udało im się ponownie wyjść na prowadzenie. Mateusz Machaj dośrodkował z lewej strony w szesnastkę, bramkarz Portowców źle obliczył lot piłki, a do siatki głową trafił Ivan Runje. Ostatecznie Jagiellonia pokonała Pogoń Szczecin 2:1.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 2:1 (0:0)