Fortuna I liga: Efekt nowej miotły nie zadziałał

W piątek rozegrano trzy spotkania 15. kolejki Fortuna I ligi. Tego dnia nie będą dobrze wspominać Bogusław Pietrzak i Dariusz Dudek, którzy debiutowali w nowych klubach. Zarówno Garbarnia Kraków, jak i GKS Katowice po słabej grze przegrały swoje spotkania.

Efekt nowej miotły nie zadziałał w Krakowie. Garbarnia, po raz pierwszy prowadzona przez Bogusława Pietrzaka, poległa na “swoim” obiekcie ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy – Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Przy Reymonta, gdzie Garbarnia gościnnie rozgrywa swoje spotkania, worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Zaczęło się całkiem obiecująco dla “Garbarzy”, ponieważ w 57. minucie meczu wynik spotkania otworzył Mateusz Węsierski. W tym spotkaniu zwyciężyło jednak doświadczenie gości z Niecieczy, którzy w przeciągu ostatnich 30 minut meczu strzelili trzy bramki i zapewnili sobie cenne trzy punkty.

Zasłużone trzy punkty w piątkowy wieczór zgarnęli także piłkarze Sandecji Nowy Sącz i Stali Mielec, którzy pokonali swoich rywali 2:0. Ci pierwsi, wygrywając u siebie z młodym zespołem Wigier Suwałki umocnił się w czołówce ligi. Chyba jeszcze cenniejsze był triumf Stali nad GKS-em Katowice, które po raz pierwszy prowadził nowy trener Katowiczan Dariusz Dudek. Stal od początku sezonu nie prezentuje się tak, jak można by po niej oczekiwać. Trzy punkty z pogrążonym w kryzysie GKS-em pozwoliło podopiecznym Artura Skowronka przesunąć się o cztery pozycje w tabeli ligowej.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (0:0)

Mateusz Węsierski 57 – Vladislavs Gutkovskis 62, Roman Gergel 77, Piotr Wlazło 88 (karny)

Sandecja Nowy Sącz – Wigry Suwałki 2:0 (1:0)