LOTTO Ekstraklasa: Dwie bramki Radovicia nie wystarczyły, Legia z kolejną porażką

pogonszczecin.pl

Drużyna Pogoni Szczecin wygrała u siebie spotkanie z Mistrzem Polski, Legią Warszawa 3:2. Był to ostatni sprawdzian klubu ze stolicy, przed meczem z Realem Madryt w Champions League.

Miroslav Radović przed meczem z Pogonią, mówił, że Legia wróci po przerwie na reprezentacje jeszcze silniejsza. Szybko zapał drużyny Jacka Magiery, zgasili gospodarze. Już w 7′ minucie spotkania, Arkadiusza Malarza pokonał Adam Frączczak. Była to pierwsza bramka tego zawodnika w tym sezonie. Legia grała piłką i miała swoje okazje. W końcu udało się strzelić bramkę wyrównującą, gdy po podaniu Odjidja-Ofoe, do siatki trafił wspomniany wcześniej Miroslav Radović. Była to pierwsza bramka tego skrzydłowego, po powrocie do polskiej Ekstraklasy. Ostatnią bramkę w tych rozgrywkach “Rado” strzelił 05.12.2014 roku, w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Jeszcze przed przerwą, sędzia uznał, że Jakub Rzeźniczak faulował w polu karnym i przyznał jedenastkę gospodarzom. Rzut karny na bramkę zamienił Frączczak, dając prowadzenie swojej drużynie do przerwy. Legia grała atakiem pozycyjnym, próbując ponownie w tym meczu doprowadzić do wyrównania. Goście jednak nie byli wystarczająco czujni w obronie, ponieważ w 72′ minucie kontratak na gola zamienił Rafał Murawski. Szybko odpowiedział na to trafienie byłego Lechity, Miroslav Radović który trafił po raz drugi w tym meczu, zaledwie dwie minuty później. Magiera dał znać, z ławki, że taki wynik go nie satysfakcjonuje. Hamalainen zastąpił Czerwińskiego, a goście walczyli o punkt. Pogoń jednak broniła się bardzo dobrze, w dodatku czasu było coraz mniej. Legii nie udało się wyrównać i odniosła ona kolejną porażkę w tym sezonie. Pogoń dzięki kompletowi punktów, wyprzedziła swojego dzisiejszego rywala w tabeli ligowej.

Pogoń: Kudła – Rapa, Rudol, Fojut, Nunes (76′ Lewandowski) – Murawski, Matras (84′ Piotrowski), Delev, Drygas, Gyurcso – Frączczak

Legia: Malarz – Bereszyński, Czerwiński (84′ Hamalainen), Rzeźniczak, Hlousek – Moulin,  Odjidja-Ofoe, Jodłowiec (46′ Kucharczyk) – Guilherme, Nikolić (67′ Kazaishvili), Radović

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 3:2 (2:1)
1:0 – 7′ Frączczak
1:1 – 24′ Radović
2:1 – 40′ Frączczak (rzut karny)
3:1 – 72′ Murawski
3:2 – 74′ Radović