Przekonywujące zwycięstwo Man City!

premierleague.com

W 2. kolejce ligowej angielskiej Premier League Manchester City pewnie pokonał ekipę Stokę, Dublety Agüero i Nolito zapewniają “Obywatelom” trzy punkty.

Wczoraj swój mecz rozgrywali rywale zza miedzy, czyli Man Utd i spokojnie ograli Southampton, więc Pep Guardiola i jego piłkarze nie chcieli być gorsi i szybko zabrali się za strzelanie bramek.

W 23. minucie szczęścia próbował Sterling, ale jego strzał był niecelny. 180 sekund później Guardiola mógł cieszyć się z prowadzenia. Faulowany w polu karnym był Otamendi, więc sędzia Mike Dean wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Agüero i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce Givena.

Minęłó raptem kilka minut i “The Citizens” cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. Ponownie na ustach wszystkich był Kun Agüero, który znalazł lukę pomiędzy obrońcami Stoke i wykorzystał dośrodkowanie Navasa zdobywając swoją 3. bramkę w Premier League.

Po przerwie za grę wzięli się gospodarze i efektem tego była bramka z rzutu karnego. Choć decyzja jaką podjął Dean była kontrowersyjna, ponieważ Sterling raczej nie faulował Shawcrossa, to Joe Allen i tak bez problemu pokonał Caballero.

Stoke atakowało, przycisnęło nawet do muru City, ale ostatnie słowo należało do gości, szczególnie końcówka spotkania.

Najpierw przy bramce Nolito asystował Iheanacho, który sklepał dwójkową akcję z Silvą, ominął wychodzącego Givena, po czym podał do niepilnowanego Hiszpana a ten szybkim, celnym strzałem dał swojej drużynie ponowne dwubramkowe prowadzenie.

Potem asystę przy bramce Nolito zaliczył Raheem Sterling, który w sytuacji sam na sam podał do niepilnowanego Nolito, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować futbolówkę do bramki Givena ustalając wynik meczu na 4-1 dla City.

Dzięki temu zwycięstwu Manchester City zajmuje 2.  miejsce w tabeli, lecz od United jest gorszy tylko o jednego gola. Natomiast Stoke plasuje się na 13. pozycji z jednym punktem w dorobku.

Stoke City 1-3 Manchester City, 20.08.2016 r., godz. 13:30, Bet 365 Stadium, Stoke on Trent.

0-1, Agüero (27′)

0-2, Agüero (36′)

1-2, Bojan (49′)

1-3, Nolito (86′)

1-4, Nolito (90+5′)