LOTTO Ekstraklasa: Arcyważne zwycięstwo Jagiellonii

Martin Pospisil / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jagiellonia Białystok pokonała 4:2 Pogoń Szczecin w 34. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Dzięki tej wygranej “Jaga” utrzymuje przewagę nad Cracovią i powiększa nad Zagłębiem Lubin oraz Lechem Poznań – głównymi rywalami w rywalizacji o czwarte miejsce w tabeli.

Jagiellonia do meczu z Pogonią podchodziła po pechowej porażce w finale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Stąd wszyscy ciekawi byli m. in. dyspozycji mentalnej podopiecznych Ireneusza Mamrota. Gospodarze jednak od samego początku narzucili wysokie tempo. W drugiej minucie po stałym fragmencie najprzytomniej zachował się Jesus Imaz i otworzył wynik spotkania. Dosłownie chwilę później po kolejnym rzucie rożnym było już 2:0, tym razem za sprawą Ivana Runje.

W ciągu siedmiu minut Jaga prowadziła już dwoma bramkami. “Portowcy” jednak nie odpuścili. Po kilku groźnych akcjach w 21. minucie Pogoń w końcu znalazła sposób na strzelenie bramki, a dokładniej po rykoszecie przy strzale Sebastiana Kowalczyka.

Kolejny gol wpadł już w drugiej połowie. W 66. minucie świetną akcję przeprowadził Arvydas Novikovas, który dokładnie odegrał do Imaza. Ten z bliska pokonał golkipera rywali. Po niecałym kwadransie Pogoń znowu złapała kontakt za sprawą strzału z rzutu wolnego Zvonomira Kozulji. Wydawało się, że przyjezdni mogą jeszcze wrócić do walki o remis, ale tuż przed końcem wątpliwości rozwiał Martin Pospisil strzelając na 4:2.

W tabeli Jagiellonia utrzyma czwarte miejsce w tabeli z 54 punktami.. Ma trzy punkty przewagi nad Cracovią i Zagłębiem Lubin.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 4:2 (2:1)

Jesus Imaz 3′ i 66′, Ivan Runje 7′, Martin Pospisil 88′ – Sebastian Kowalczyk

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson – Taras Romanczuk – Martin Pospisil – Martin Kostal (46′ Martin Adamec), Arvydas Novikovas (82′ Andrej Kadlec), Guilherme Sitya – Jesus Imaz (74′ Maciej Twarowski)

Pogoń Szczecin: Jakub Bursztyn – Jakub Bartkowski, Mariusz Malec, David Stec (69′ Santeri Hostikka), Ricardo Nunes (62′ Hubert Matynia) – Tomas Podstawski, Kamil Drygas – Sebastian Kowalczyk (69′ Adrian Benedyczak), Radosław Majewski, Zvonimir Kozulj – Soufiane Benyamina

Żółte kartki: Zvonimir Kozulj (Pogoń)

Sędzia: Łukasz Szczech (Kobyłka)