LN: Szwajcaria walczyła, ale trzy punkty zostają na Ukrainie

Ukraina

Ukraina pokonała Szwajcarię 2:1 w pierwszej kolejce Ligi Narodów.

Gospodarze szybko otworzyli wynik. Już w 14. minucie Andrij Jarmolenko pokonał Yanna Sommera. Najpierw świetną akcję wyprowadził Olexandr Tymcyk. Jego strzał z bliska został obroniony, lecz Jarmolenko już nie dał szans golkiperowi. Tuż przed przerwą padło wyrównanie. Haris Seferovic oddał znakomite uderzenie z około 20 metrów, mimo sporej asekuracji rywali. Jednak w 68. minucie Ukraina ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem Olexandr Zinchenko totalnie zaskoczył bramkarza, strzałem z linii pola karnego.

Hiszpania zremisowała z Niemcami 1:1, a to oznacza, że Ukraina jest liderem swojej grupy.

Liga Narodów, dywizja A, grupa 4

Ukraina – Szwajcaria 2:1 (1:1)

14′ Jarmolenko, 68′ Zinchenko  – 42′ Seferovic