Liga Narodów: Błysk Timo Wernera i Niemcy z Hiszpanią remisują rzutem na taśmę

dfb.de

Aż dziesięć miesięcy czekaliśmy na mecze z udziałem reprezentacji narodowych. W czwartkowym starciu w ramach Ligi Narodów, Niemcy w dramatycznym stylu zremisowali z Hiszpanią (1:1) w Stuttgarcie.

W kadrze naszych zachodnich sąsiadów zabrakło kilku piłkarzy Bayernu Monachium , którzy podobnie jak Robert Lewandowski otrzymali dwa tygodnie wolnego po zwycięstwie w Lidze Mistrzów. Na powołanie z pewnością mogli liczyć Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Serge Gnabry, Leon Goretzka, Marcel Halstenberg. Jakości z w zespole Joachima Loewa też nie brakuje.

Luis Enrique zdecydował się postawić na kilku debiutantów. W ataku postawił na Ferrana Torresa, po którego niedawno sięgnął Manchester City płacąc Valencii 23 mln euro. Na uwagę zasługuje brak Adama Traore, który przez zakażenie Covid-19 opuścił zgrupowanie.

W 19. minucie fenomenalną interwencją popisał się David de Gea zatrzymując groźny strzał Leroya Sane. Tuż po przerwie na boisku pojawił się Ansu Fati i stał się drugim najmłodszym piłkarzem w historii kadry “La Roja. W 51. minucie Robin Gosens oddał piłkę do Timo Wernera, ten mając więcej miejsca zapakował ją do siatki po uderzeniem po ziemi. W 96. minucie pewne trzy punkty odebrał Niemcom Jose Gaya, który z bliskiej odległości pokonał Kevina Trappa, choć powtórki wskazywały na spalonego, to arbiter gola uznał

03.09.2020, 1. kolejka Ligi Narodów, Grupa A, Venue Mercedes-Benz-Arena, bez publiczności,

Niemcy – Hiszpania 1:1 (0:0)

Timo Werner 51′ – Jose Gaya 90+6′

Niemcy: Kevin Trapp – Thilo Kehrer, Niklas Sule, Emre Can, Robin Gosens – Antonio Rudiger, Toni Kroos – Julian Draxler, Ilkay Gundogan (Suat Serdar 74′), Leroy Sane (Matthias Ginter 62′) – Timo Werner (Robin Koch 90+1′)

Hiszpania: David de Gea – Dani Carvajal, Sergio Ramos, Pau Torres, Jose Gaya – Fabian Ruiz (Oscar Rodriguez 80′), Sergio Busquets (Mikel Merino 57′), Thiago Alcantara – Jesus Navas (Ansu Fati 46′), Rodrigo, Ferran Torres