LN: Grecja z awansem do dywizji B

Porażka Kosowa z Irlandią Północną spowodowała, że na kolejkę przed końcem rywalizacji Grecja zapewniła sobie awans do dywizji B. W reprezentacji Kosowa wystąpił pomocnik Cracovii Florian Loshaj, a cały mecz na ławce Grecji spędził natomiast Giánnis Papanikoláou z Rakowa Częstochowa.

Piłkarze reprezentacji Kosowa mogą sobie pluć w brodę. Przez spory okres czasu wyjazdowego spotkania z Irlandią Północną zespół ten prowadził dzięki trafieniu Vedata Muriqiego. W końcówce jednak piłkarze z Bałkanów całkowicie zawiedli, stracili dwie bramki i zaprzepaścili dużą szansę na włączenie się do walki o awans do dywizji B Ligi Narodów. W zamian czeka ich walka o utrzymanie. Najpierw, w 82. minucie całkiem niezłą indywidualną akcję Shayne’a Lavery’ego strzałem do pustej bramki wykończył Gavin Whyte, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo Irlandii Północnej dał Josh Magennis. W kadrze Kosowa zagrał znany z polskich boisk Florian Loshaj. Pomocnik Cracovii w 78. minucie zastąpił na placu gry Florenta Musliję.

Rezultat w Belfaście oznaczał, że Grecja zapewniła sobie zwycięstwo w swojej grupie. Mogło to wpłynąć na ich postawę w wyjazdowym spotkaniu z Cyprem. Zwycięstwo gospodarzy 1:0 spowodowało duże zamieszanie w tabeli. Przed ostatnią serią spotkań o utrzymanie w dywizji C powalczą aż trzy zespoły. W najlepszej sytuacji póki co jest Kosowo, które ma punkt przewagi nad resztą stawki i na swoim terenie podejmie Cypr. W ich przypadku do utrzymania wystarczy remis. Trzecia Irlandia Północna zmierzy się natomiast z Grecją, która podobnie jak w sobotni wieczór, tak i we wtorek nie będzie walczyła już o nic. Najgorszy zespół w tej grupie nie spadnie jednak bezpośrednio do dywizji D – najpierw czekają ich baraże o utrzymanie.

W reprezentacji Grecji całe spotkanie na ławce spędził pomocnik Rakowa Częstochowa Giánnis Papanikoláou.

Irlandia Północna – Kosowo 2:1 (0:0)